Dünyadaki açlık gittikçe artıyor. Birleşmiş Milletler’in yayımladığı 2019 Gıda Güvenliği ve Beslenme Raporu’na göre dünya genelinde 821 milyon kişi açlık tehdidi altında bulunuyor. Bununla birlikte koronavirüs salgını sürecinde bu sayının daha da artacağı tahmin ediliyor.

Ne yazık ki, Kurban Bayramı birçok yoksul aile için tüm yıl sofralarında et görebileceği tek zaman dilimi. Geçen yıl Kurban Bayramı’nda Benin’de gözlemci olarak bulunan Mutlu Çalışkan da yoksul ailelerin bayram sevincini bizlere şu sözlerle aktarıyor:

“Benin’de ziyaret ettiğimiz bir ailenin hâli gerçekten içler acısıydı. Belki de sene de sadece bir defa Kurban Bayramı zamanı et yiyebiliyorlar. Kurban bağışlarını teslim ettiğimizde yaşadıkları mutluluğu tarif edemem.  İşte o anda aklıma bizlerin varlık içinde yaşadığı; ancak sahip olduklarımıza ne kadar da az şükrettiğimiz geldi.”

BAĞIŞLARINIZ MUHTAÇLARA KURBAN SEVİNCİ YAŞATSIN

Yılın bir dönemi de olsa sofralarında et yiyebilsinler diye dünyanın dört bir yanında kardeşlerimize yardım ulaştırıyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kurban yardımlarınız ihtiyaç sahiplerini sevindirecek.

Savaşların, açlığın ve yokluğun etkilediği muhtaçlar ile bayramı buruk geçirmesin diye çocuklar için hep birlikte el ele verelim. 2019 yılında hep birlikte el ele vererek 1.087.344 ihtiyaç sahibine kurban yardımı ulaştırdık.

Gelin yine birlik olalım, muhtaçları görelim ve gözetelim.

Kurban Kardeşine Umut Olsun

“Mallarını gece ve gündüz, gizli ve açık olarak hayra sarfedenler için Rableri nezdinde ecirleri vardır; onlar için ne korku olacak ne de üzüleceklerdir.” (Bakara Sûresi, 2:274)