Kurban Bağışı:

2023 Kurban Kampanyası’nı “Kurban Vefadır… Şimdi VEFA Zamanı!” sloganıyla başlatan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu yıl da dünyanın farklı coğrafyalarına kurban yardımı ulaştıracak.

Her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da ihtiyaç sahiplerine kurban yardımında bulunacak olan WEFA, 2023 Kurban Kampanyası’nın startını verdi. Yardım kampanyasıyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Bu sene de Afrika, Asya, Orta Doğu ve Balkanlar’a kurban yardımlarımızı ulaştıracağız. Türkiye’deki kurban yardım çalışmalarımızı ağırlıklı olarak deprem bölgesinde gerçekleştireceğiz. Kurban Kampanyası çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine kurban eti, gıda paketi, zekât, sadaka yardımları ulaştıracak, depremzede çocuklara ve dünyanın farklı yerlerindeki yetimlere bayramlık kıyafet hediye edeceğiz.”

Bir Kurban Hissesinin Bedeli 70 Euro’dan Başlıyor

Kurban fiyatlarının ülkelere göre değiştiğini söyleyen Bakıcı,

“Kurban fiyatları her ülkede farklılık gösterdiği için aynı fiyat aralığında olanları bir grup altında topladık. Bu yıl da Grup A, B, C, D, E ve F olmak üzere altı farklı grupta yer alan ülkelerde kurban kesimi gerçekleştireceğiz. Bir kurban hissesinin bedeli 70 Euro’dan başlamakla birlikte bölgelerin sosyo-ekonomik realitesine göre belirlenmiştir. Hayırseverlerimiz kurban fiyatlarıyla ilgili detaylı bilgiye web sitemizden veya sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirler.” dedi.

Bağışçılara SMS Gönderilecek

WEFA, kurban bağışı yapan hayırseverlere bayramın 3. günü kurbanlarının kesildiğine dair bilgi mesajı gönderecek. Hayırseverler kurban yardımlarına ilişkin resim ve videoları wefa.org sitesinden ve WEFA’nın sosyal medya hesaplarından takip edebilirler.

Kurban Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim?

WEFA’nın Kurban Kampanyası’na destek vermek isteyen hayırseverler  wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir.

kurban bağışı

Kurban Bağışı

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ