Kurban 2023

Kurban 2023

KURBAN VEFADIR… ŞİMDİ VEFA ZAMANI

Bayram günleri sevincin, mutluluğun en derin biçimde hissedildiği özel günlerdir. Toplumda kardeşlik, vefa ruhunun mayalandığı ve geliştiği bu müstesna günler; kuşkusuz uzaktaki ihtiyaç sahiplerini hatırlamak ve onların ihtiyaçlarını gözetmek açısından bizlere fırsatlar sunuyor. İyilik ve paylaşma ile özdeşleşen bu özel günlerde WEFA olarak insanların Kurban Bayramı’nı buruk geçirmemeleri ve bayram iklimini doyasıya yaşamaları için yola koyuluyor, bayram coşkusunu dünyanın her yerine taşıyoruz.

Sizler de yapacağınız kurban bağışlarıyla dünyanın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine yardım elinizi uzatabilirsiniz. Gelin, Allah’a yaklaşma vesilesi olan Kurban Bayramı’nı muhtaç coğrafyalardaki Müslümanlara ulaşarak; onların bayramdan istifade etmelerini sağlayarak en güzel biçimde değerlendirelim.

Kurban Bayramı’nın ikinci günü (29 Haziran) saat 22.00’a kadar kurban bağışında bulunabilirsiniz. Bu tarihe kadar bağışın WEFA’ya ulaşmış olması gerekmektedir.

Kurban Kampanyasında Başka Ne Tür Bağışta Bulunabilirim?

 

30€ ile bir yetimin bayramlığını karşılayabilir; ihtiyaç sahibi bir çocuğun bayramı mutlu geçirmesine vesile olabilirsiniz.

Öte yandan zekât, sadaka ve gıda paketi bağışlarınızı WEFA aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz.

Kurban Bayramı Ne Zaman?

Kurban Bayramı 28 Haziran 2023 Çarşamba günü başlıyor ve 1 Temmuz 2023 Cumartesi günü bitiyor.

KURBAN BAĞIŞIMI NASIL ULAŞTIRABİLİRİM?

  • Bürolarımıza gelerek veya temsilcilerimiz aracılığıyla bize ulaşabilir, makbuz karşılığı elden ödeme yapabilirsiniz.
  • Bankanıza talimat vererek bağışta bulunabilirsiniz.
  • Hesap numaralarımıza havale yapabilirsiniz.
  • Telefon numaralarımızı arayarak bağışta bulunabilirsiniz.
  • web sayfamızdan Online-Bağış yapabilirsiniz.

Kurban fiyatları neden farklı?

Bir kurban hissesinin bedeli 70 Euro’dan başlamakla birlikte bölgelerin sosyo-ekonomik realitesine göre belirlenmiştir. Bu fiyata tüm organizasyon giderleri de dahildir. Kurban fiyatları her ülkede farklılık gösterdiği için aynı fiyat aralığında olanları bir grup altında toplayan WEFA, bu yıl Grup A, B, C, D, E ve F olmak üzere altı farklı grupta yer alan ülkelerde kurban kesimi gerçekleştirecek

WEFA İLE KURBAN 2023

2022’de 38.126 HİSSE KURBANI İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILDI.

2023 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı 2023 için, bu yıl da büyük bir heyecan ve titizlikle çalışmalara başladık. Bu yıl Kurban Bayramı arifesi 27 Haziran Salı gününe denk geliyor.

Kurban Bayramı’nın 1. günü ise 28 Haziran Çarşamba günü başlayacak.

WEFA olarak her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da dünyanın birçok bölgesine kurban yardımı ulaştıracağız. Bazı bölgelerdeki kurban yardım çalışmalarına WEFA ekiplerimiz de katılacak. Bayram namazının kılınmasının ardından kurban kesim faaliyetleri başlayacak. Dağıtıma hazır hâle getirilen etler bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

KURBAN BAĞIŞI İLE SİZLER DE İYİLİĞİN BİR PARÇASI OLUN

Kurban, sözlükte “yaklaşmak, Allah’a yakınlık sağlamaya vesile olan şey” anlamına gelmektedir. Kurban ibadeti yerine getirilmekle Allah’ın emrine boyun eğerek kulluk bilincinin korunduğu canlı bir biçimde ortaya konulmuş olur. Nitekim, Hz. İbrâhim ile oğlu İsmâil’in Cenâb-ı Hakk’a takdim ettiği başarılı sınavın hatırası tazelenmiş ve kişin de benzeri bir itaate hazır olduğu simgesel davranışla gösterilmiş olunur. Kurban kesmenin bir diğer önemi ise; kurban etinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak toplumda kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunun canlı tutulması ve sosyal adaletin gerçekleşmesine katkıda bulunulmasıdır.

Zira kurban bağışı, zengine malını Allah’ın rızasını kazanma, yardımlaşma ve başkalarıyla paylaşma yolunda harcama zevk ve alışkanlığını verir, kişiyi cimrilik hastalığından, dünya malına tutkunluktan kurtarır. Fakirin de varlıklı Müslümanlar aracılığıyla Allah’a şükretmesine, dünya nimetinin yeryüzündeki dağılımı konusunda karamsarlık ve düşmanlıktan kendini kurtarmasına ve kendini toplumunun bir üyesi olarak hissetmesine vesile olur. Özellikle et satın alma imkânı olmayan muhtaçların zengin Müslümanların yardımlarıyla Kurban Bayramı’nı mutlu geçirmeleri sağlanmaktadır.

WEFA İLE KURBAN 2023

2022 yılında 38.126 hisse kurbanı dünyanın farklı coğrafyalarındaki yoksullara ulaştırdık. Kurban yardım çalışmalarımızdan 1 Milyon 400 binden fazla kişi istifade etti. Yetim çocukları bayramda da yalnız bırakmadık; 6.000’den fazla yetime bayramlık kıyafet hediye ettik.

Hayırseverlerin WEFA’ya emanet ettiği zekâtlar, kurban yardımları kapsamında yetimlere, fakirlere, öğrencilere, yaşlılara, mültecilere, hastalara ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık.

Kıymetli destekleriniz için teşekkür ederiz.

Kurban Bayramı 2023 yardım çalışmalarımız kapsamında ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yine yüzlerini güldürecek, sofralarını bereketlendireceğiz. Dünyanın farklı yerlerinde başta yetim çocuklarımız olmak üzere mültecilere, sıkıntıya düşmüş, zulme uğramış ihtiyaç sahiplerine kurban bağışı ve zekât yardımları ulaştırarak onların da Kurban Bayramı’nı huzurlu ve mutlu geçirmeleri için çalışıyoruz.

Bu Kurban Bayramı’nda da 30’a yakın ülke ve bölgeye kurban bağışı, zekât yardımı ulaştıracak, yetim çocuklar gülsün diye çocuklara bayramlık hediye edeceğiz.

Hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir.  Kurban Bayramı’nın ikinci günü (29 Haziran) saat 22.00’a kadar kurban bağışında bulunabilirsiniz. Bu tarihe kadar bağışın WEFA’ya ulaşmış olması gerekmektedir.

Kurban Bağışı Yapmak İçin

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.