DAMLAYA DAMLAYA GÖL OLSUN

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu olarak gerçekleştirdiğimiz yardım çalışmalarıyla dünyanın dört bir yanındaki binlerce yoksul insana umut götürmekteyiz. Kurulduğumuz günden bu yana din, dil, ırk ve bölge ayırt etmeksizin insanların ihtiyaçlarını gözeterek mazlum ve mağdurlara yardımlarımızı ulaştırmakta ve toplumda paylaşma duygusunun gelişmesine katkı sunmaktayız.

Hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında köprü olan WEFA, toplumda kardeşlik ve yardımlaşma duygusunun pekişmesi amacıyla çeşitli çalışmalar yürütmektedir. Bu amaçla toplumda sosyal adaletin inşa edilmesine; dünya nimetinin yeryüzündeki dağılımı konusunda karamsarlığın giderilmesine yardımcı olmaktayız.

KUMBARA PROJEMİZ

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu hem iyiliğin tüm dünyaya yayılması hem de ihtiyaç sahiplerine umut olmak için hâlihazırda çeşitli projeler yürütmektedir. Hayata geçirdiğimiz projelerle yoksul ve yetim çocuklara, yoksulluk, açlık ve kuraklıkla mücadele eden mazlumlara, soğuk kış günlerinde çaresiz kalan ihtiyaç sahiplerine ve doğal afetler ile savaşlardan zarar gören mağdurlara ulaşmaktayız.

“Kumbara” projemizle daha geniş çevrelere ulaşarak, iyilikseverlerin projelerimize az da olsa düzenli olarak katkı sunmasını ve iyiliğin tüm dünyaya yayılmasını hedeflemekteyiz.

Evlere, dükkânlara, iş yerlerine, yaptığınız etkinliklere/programlara WEFA kumbarasını koyarak, iyilik halkamızın bir parçası olabilir ve yürüttüğümüz projelere düzenli destek verebilirsiniz. WEFA kumbaralarını ücretsiz olarak kolayca temin edebilirsiniz.

KUMBARA TALEP FORMU

  • Belirtmek istediğiniz herhangi bir notunuzu buraya yazabilirsiniz.

YÜRÜTTÜĞÜMÜZ PROJELER

  • Yetim Çalışmaları: Dünyanın birçok noktasındaki kimsesiz ve yardıma muhtaç yetim çocuklarımız için yetimhaneler ve okullar inşa etmekteyiz. Aynı zamanda Yetim Sponsorluğu” projesi ile kimsesiz ve zor şartlarda yaşam mücadelesi veren çocuklarımızın aylık ihtiyaçlarını düzenli olarak karşılıyoruz.
  • Katarakt: Afrika başta olmak üzere Asya’daki yoksul ülkelerde iklim şartları ve yetersiz beslenme nedeniyle katarakt hastası olan binlerce yoksul insanın ameliyatlarını gerçekleştiriyoruz.
  • Su Kuyusu: Kuraklık ve susuzlukla mücadele eden coğrafyalarda su kuyuları açarak susuz bölgeleri temiz suya kavuşturuyor ve sudan mahrum insanlara yardım eli ulaştırıyoruz.
  • Kış Yardımı: Zorlu kış şartlarında hayatta kalma mücadelesi veren muhtaçlara çeşitli kış yardımları ulaştırıyor ve onların sıcak bir kış geçirmelerini sağlıyoruz.
  • Acil Yardımlar: Savaş ve doğal afetler nedeniyle zarar görmüş kriz bölgelerine acil ihtiyaç malzemeleri ve teknik yardım ulaştırıyoruz.
  • Gelir Temini: İhtiyaç sahibi, zor durumda olan muhtaçların yaşam kalitesini sürdürebilir şekilde arttırmak ve gelir elde ederek kendi ayakları üzerinde durabilmelerini sağlamak amacıyla yoksul ailelere gelir elde edebilecekleri araçlar hediye ediyoruz.
  • Ramazan Yardımları: Ramazan ayında yardım bekleyen yoksulları mutlu etmek ve ramazanın sevincini hep birlikte yaşamak için onlara gıda paketleri ve zekât yardımında buluyor, dünyanın dört bir yanında kurduğumuz iftar sofralarında mazlum ve mağdurları misafir ediyoruz. Yetim çocuklarımıza bayramlık kıyafetler/hediyeler ulaştırıyoruz.
  • Kurban Yardımları: Dünyanın birçok noktasındaki yoksul ülkelere hayırseverlerin kurban bağışlarını ulaştırıyor, ihtiyaç sahibi ailelere zekât yardımında bulunuyoruz. Yetimlere bayramlık hediye ediyoruz.
  • Eğitim ve Sağlık Yardımları: Eğitim hakkına her çocuğun erişebilmesi için gelişmemiş bölgelerde çeşitli faaliyetler yürütüyor, ihtiyaç duyulan yerlerde medrese ve okullar inşa ediyoruz. Kriz bölgelerinde zarar gören mağdurlara tıbbi yardım ulaştırıyoruz.

SİZLER DE BİR KUMBARA EDİNİN, DAMLAYA DAMLAYA GÖL OLSUN

Küçük birikimlerinizle büyük hayırlara vesile olmak istemez misiniz?

WEFA kumbaralarını evinize, iş yerinize veya bulunduğunuz ortamlara koyarak, küçük küçük miktarlar ile kumbaranızı sadakalarınızla doldurup, hem yürüttüğümüz sayısız projeye destek olabilir hem de daha fazla insanı hayra ortak edebilirsiniz.

WEFA kumbaraları ücretsiz olup, talepleriniz doğrultusunda tarafınıza ulaştırılmaktadır. Evinizde, dükkânınızda veya işyerinizde yer alan kumbaralarda biriktirdiğiniz miktarı bürolarımıza veya temsilcilerimize gelerek makbuz karşılığında teslim edebilirsiniz. Ya da ister posta yoluyla ister havale yoluyla bağışınızı WEFA’ya ulaştırabilir ve iyiliğin tüm dünyaya yayılmasına katkı sunabilirsiniz.

Yeni kumbara talep etmek veya dolu olan kumbaranızın alınması için talimat vermek için aşağıda yer alan formu doldurmanız yeterli.

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.