WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Kovid-19 ile mücadele çerçevesinde yürüttüğü çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu çalışma kapsamında bugün Brühl Camii’nde cami cemaatine maske dağıtıldı.

Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) iş birliğiyle geçtiğimiz günlerde Avrupa’nın farklı bölgelerinde hijyen paketi dağıtımı gerçekleştiren WEFA, bugün de Brühl Camii’nde dağıtımlarına devam ediyor. WEFA Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin İmatoğlu konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Kovid-19 ile mücadele kapsamında WEFA olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Son olarak Brühl’de yardım çalışmamızı gerçekleştirdik. Cuma namazı için Brühl Camii’ne gelen kimselere içerisinde maskenin de bulunduğu hijyen paketi dağıttık.”

 

 

 

WEFA, Kovid-19 ile Mücadelede Başarılı Çalışmalara İmza Attı

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında dünya genelinde yardım çalışması başlatan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu salgından büyük ölçüde etkilenen ülke ve bölgelere çeşitli yardımlar ulaştırdı. Bilhassa sağlık sistemleri zayıf olan Afrika ülkelerine hijyen paketi yardımı yapıldı. Yardım çalışmaları çerçevesinde Kenya, Burkina Faso, Sudan, Moritanya, Ruanda, Fas gibi Afrika ülkelerinin yanı sıra Arnavutluk, Keşmir, Endonezya, Sri Lanka ve Lübnan’a hijyen malzemesi ulaştırıldı. Çoğunluğunu Suriyeli mültecilerin oluşturduğu Lübnan Arsal Kampı’nda hijyen paketi yardımı gerçekleştirildi. Burkina Faso’da nüfusun yoğun olarak bulunduğu yerlere ise insanların ellerini kolaylıkla yıkayabilmeleri için bir cihaz konuldu.