Kış yardımları kapsamında bu sene de ihtiyaç sahiplerinin kışlık ihtiyaçlarını giderecek olan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kış yardımlarını yerinde takip edecek olan ilk WEFA ekibi bugün Kosova Kış Yardımları için yola çıktı.

Bu yıl da mazlum ve mağduru unutmayan WEFA, insanların sıcak bir kış geçirmesi amacıyla çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. 2019/20 kış yardımları kapsamında Türkiye, Arnavutluk, Moğolistan, Yemen, Kosova , Lübnan, Kuzey Makedonya ve Bangladeş’e gidecek olan WEFA ekipleri kış yardımlarını yerinde takip edecek. İlk WEFA ekibi bugün Kosova’ya yola çıktı.

Yetim çocuklar ve mülteciler başta olmak üzere öğrencilere, kimsesizlere, hastalara, yaşlılara ve yoksul ailelere kışlık kıyafet, soba, odun, kömür, battaniye, zekât ve gıda yardımı yapılacak. Yardımlar şubat ayının sonuna kadar devam edecek.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın kış yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numarasına havale yapabilirler. Açıklama kısmına “Kış Yardımı” yazılması gerekmektedir. Hayırseverler zekât bağışlarıyla da kış yardımlarına destek verebilirler.

Soğuk kış aylarında maddi imkânsızlıklar nedeniyle ısınma sorunu yaşayan ailelere her yıl kış yardımında bulunan WEFA, bu sene 9 farklı ülke ve bölgede yardım çalışmalarını gerçekleştirecek.

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.