Kıymetli Hayırseverlerimiz,

Çin’de başlayan koronavirüs salgını insanlık için büyük bir tehdit ve küresel bir kâbus oldu. Dünya Sağlık Örgütü DSÖ tarafından pandemi küresel salgın ilan edilen koronavirüs ile mücadelede devletler de zor bir sınav veriyor ve ivedilikle virüsle mücadele stratejileri belirliyorlar. Küresel anlamda maruz kalınan bu salgından insanların hem bedensel hem de psikolojik olarak etkilenmemeleri ise tüm devletlerin ortak bir temennisi.
Krizin etkisinin devam etmekte olduğu şu günlerde WEFA olarak siz değerli hayırseverlerimize kurumumuzun çalışmaları hususunda bir açıklama yapmayı zaruret olarak görüyoruz.
Sosyal hayatımızı sarsan ve gündemimizi ciddi şekilde meşgul eden salgına dair WEFA bünyesinde bir komisyon oluşturmuş olup, burada pandemiye dair tüm gelişmeleri dikkatle takip etmekte ve halihazırda devam eden projelerimizin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için çalışmalarımızı özenle sürdürmekteyiz. Dünyayı etkileyen virüs nedeniyle çalışanlarımızın büyük bir çoğunluğuna evden çalışma imkanı sunmakla birlikte kimi çalışanlarımız ise görevlerine önceden olduğu gibi ofis ortamında sürdürmektedirler. Köln’deki Genel Merkez ofisimiz çalışma saatleri dahilinde açık olup, virüse ve virüsün yayılım tehlikesine karşı gerekli hijyen önlemlerini alarak siz değerli hayırseverlerimize hizmet sunmaya devam etmektedir. Öte yandan kampanyalarımız ve projelerimiz ise devam etmektedir. Ancak içinde bulunduğumuz koronavirüs tehdidinden ötürü Genç WEFA’nın Benin ziyareti ertelenmiş olup, Ramazan kampanyası ilgili çalışmalarımızın ise yoğun bir tempoda devam ettiği bilgisini siz değerli hayırseverlerimizle paylaşmak isteriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu