WEFA İnsani Yardım Organizasyonu Ramazan’da 30 ülke ve bölgede iftar paketleri dağıtıp on binlerce muhtaca toplu iftarlar veriyor. WEFA, yeryüzünün bir çok coğrafyasına yardım ulaştırırken Avrupa’da da etkinlikler yapmaktadır.

Ramazan ayının başında Avusturya’nın başkenti Viyana’da, üniversite öğrencileri, sivil toplum kuruluşları, işadamları ve Somalili mültecilere bir iftar yemeği veren WEFA, 18.07.2013 perşembe akşamı da Almanya’nın Köln Üniversitesi’nde bir iftar proğramı gerçekleştirdi. 600’e yakın üniversite öğrencisinin katıldığı iftar proğramının organizesini WEFA İnsani Yardım Organizasyonu ve IHV (Islamische Hochschulvereinigung) birlikte gerçekleştirdi.

 

IHV Başkan Yardımcısı Yusuf Sarı’nın sunuculuğunu yaptığı bu özel gecede WEFA’nın Pakistan’daki yetimhanesinde verilecek toplu iftarlar için yardım kampanyası başlatıldı.

WEFA Berlin Bürosu Müdürü İsmet Mısırlıoğlu, WEFA’nın genel tanıtımını içeren ve Ramazan Kampanyası’nda yaptığı faaliyetleri anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Davetliler ayrıca Vefa44 grubundan gecenin manasına uygun parçalardan oluşan canlı müzik dinlediler.

IHV Başkanı Sara Kebir, IHV Başkan Yardımcısı Yusuf Sarı, WEFA Yönetim Kurulu üyeleri, çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri, basın mensupları ve öğrencilerin katıldığı proğramda Köln Üniversitesi öğrencileri WEFA tanıtım standına uğrayarak dünya çapında yapılan insani yardım faaliyetleri hakkında bilgiler aldılar.

Farklı ülke ve bölgelerden, değişik kültürlerden gelen öğrencilerle gerçekleştirilen bu iftar proğramında manevi bir atmosfer hakimdi. WEFA İnsani Yardım Organizasyonu olarak, IHV Köln öğrenci derneğine, gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz. İftar davetine icabet eden tüm katılımcılara, özellikle de öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, öğrencilik ve ileriki hayatlarında da başarılar diliyoruz.