Türk Kızılayı’nın kuruluşunun 150. yılı etkinlikleri kapsamında “Daha İnsani Bir Gelecek İçin” sloganıyla düzenlenen “Kızılay Talks 2018” konferansına WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu da katıldı.

Swissotel İstanbul’da gerçekleştirilen “Kızılay Talks 2018” konferansına WEFA Genel Başkanı Musab Aydın iştirak etti. Aydın, program sonrası organizasyona ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: “Konferansta ‘insani yardım konusundaki toplumsal farkındalığın artırılmasına’ vurgu yapıldı. İnsani yardım ekosisteminde yer alan profesyoneller, yöneticiler, akademisyenler ve medya mensupları ile bir araya geldiğimiz program son derece verimli idi. ‘İnsani yardım” teriminin farklı perspektiflerden ele alındığı panellerde edindiğimiz bilgiler doğrultusunda dünyanın farklı yerlerinde gerçekleştirdiğimiz yardım çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Amacımız dünyadaki tüm ihtiyaç sahiplerine el uzatmak.” ifadelerini kullandı.

Konferansta “İnsani yardım ekosisteminin temel kurumları”, “İnsani yardım konuları”, “İnsani yardımların sürdürülebilir finansmanı”, “İnsani yardım sektöründe dijital dönüşüm”, “Değişen insani yardım mimarisi ve özel sektör katılımı” başlıklı paneller de gerçekleştirildi.