Çocuklara kışlık kıyafet yardımı yapmaya devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu İstanbul’daki Azeri ve Ahıskalı çocuklara kışlık kıyafet dağıtımı gerçekleştirildi.

2020/21 Kış Yardımı çalışmalarını ara vermeden sürdüren WEFA, Türkiye’deki çocukları sevindirmeye devam ediyor. İstanbul’da yaşayan Azeri ve Ahıskalı çocukları da unutmayan WEFA, yoksul ailelerin çocuklarına kış yardımında bulundu. Dağıtımlara WEFA Genel Merkez Kadın Kolları Sorumlusu Aydanur Derindere ve WEFA Türkiye Genel Sekreteri CumaAli Keleş de katıldı.

İstanbul’daki kış yardımlarına ilişkin bilgi veren WEFA Genel Merkez Kadın Kolları Sorumlusu Aydanur Derindere şu sözleri kaydetti:

“Kış yardımlarımız münasebetiyle Türkiye’deyiz. Bu kış da Türkiye’nin farklı illerinde kış yardımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Çocuklara kışlık kıyafet dağıtırken, ihtiyaç sahibi ailelere ise zekât yardımında bulunuyoruz. Bugün de İstanbul’dayız. İstanbul’da yaşayan Azeri ve Ahıskalı ailelerin çocuklarına kışlık elbise hediye ettik. Avrupalı hayırseverlere destekleri için teşekkür ederim. WEFA’nın kış yardımları mart ayına kadar devam edecek.”

kıyafet yardımı

Türkiye’de 11 İlde 5.000 Çocuğa Kış Yardımı

Bu sene Türkiye’deki kış yardım çalışmalarına Sivas ilinde start veren WEFA, Kayseri, Malatya, Afyonkarahisar, Yozgat, Gaziantep, Tokat ve Trabzon illerindeki yardım çalışmalarını ise Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirecek. Bu illerde ihtiyaç sahibi çocuklara TDV iş birliğiyle çeşitli kışlık malzemeler hediye edilecek. Öte yandan kış yardımı çalışmaları Sivas, Gümüşhane, Edirne ve İstanbul’da da devam edecek. Toplamda 5.000 çocuğa kışlık kıyafet yardımı yapılacak.

Kış Güneşi Tüm Dünyayı Isıtacak!

WEFA, 2020/21 kış yardımlarını “Kış Güneşi Hediyeniz Olsun!” sloganıyla gerçekleştiriyor. Kış yardım çalışmaları çerçevesinde muhtaç ailelere battaniye, kışlık giysi, gıda paketi, soba ve yakacak malzeme ile zekât yardımı yapılacak. WEFA, kış yardımlarını Türkiye, Moğolistan, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Kosova, Pakistan, Keşmir, Lübnan, Yemen ve Bangladeş’te gerçekleştirecek. Öte yandan 2020/21 kış yardımları kapsamında mültecilere de kışlık malzemeler ulaştırılacak. Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Lübnan Arsal Kampı’na sığınan; çadırlarda, plastik veya tenekeden yapılmış evlerde yaşam mücadelesi veren mültecilere ve Bangladeş’teki kamplarda kalan Arakanlı Müslümanlara da kış yardımı yapılacak. WEFA’nın kış yardımları mart ayına kadar devam edecek.

kıyafet yardımı

Çocuklara Kışlık Kıyafet Yardımı – Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın kış yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “ProjeNo 201035” yazılması gerekmektedir.