SICACIK KIŞ YARDIMLARI

Kış ayları mazlumlar için zorlu ve çetin geçiyor. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca insan dondurucu soğuklarda yaşam mücadelesi veriyor. Zorlu kış aylarında bizler sıcacık evlerimizde uyurken özellikle savaş ve doğal afetler nedeniyle mağdur olan yoksullar çadır kentlerde kar, çamur ve soğuk kış şartları içerisinde yaşam mücadelesi veriyorlar.

Yokulluk, iç savaş gibi nedenlerle mülteci durumuna düşen veya evsiz kalan binlerce insan kış mevsiminin gelmesiyle korumasız kalırken hastalıkların da baş göstermesi ile hayatlarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyalar. Milyonlarca mülteci kış mevsiminin zorlu şartları ile yapayalnız kalıyor.

kış yardımı
lübnan yardım

KİMSE ÜŞÜMESİN

Kuruluşunun 14. yılında WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, kış yardımları çalışmasına “Kimse Üşümesin” sloganıyla bu yıl da start verdi. Bu kapsamda WEFA, başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine soba, battaniye, odun, kömür, kışlık elbise, gıda ve zekât ulaştırdı.

“Kimse Üşümesin” diyerek başlatılan yardım kampanyası ile yalnızca Türkiye’de 10.000’den fazla ilk ve ortaokul öğrencisine kaban, bot, eldiven, atkı ve bere ulaştırdık. WEFA’nın kış yardımları ile sıcaklıkların – 40 dereceye kadar düştüğü Moğolistan’dan, Bangladeş’teki Arakan kamplarına kadar sıcacık bir yardım eli uzanıyor.

kış yardımı

KIŞ YARDIMI ÇALIŞMASININ HEDEFLERİ

  • Yoksul ve ihtiyaç sahibi ailelerin bu kışı sıcak geçirmelerine yardımcı olmak,
  • Yardım çalışmaları ile hayırseverlerimiz ve ihtiyaç sahipleri arasındaki kardeşlik ve dayanışma duygusunu pekiştirmek,
  • Kış yardımı çalışması yapılan yerlerde tespit edilen sorunlara uygun yardım projeleri geliştirmektir.

WEFA’NIN KIŞ YARDIMI ULAŞTIRDIĞI BÖLGELER

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, bu yıl kış yardımlarına Hakkari’den start verdi. WEFA olarak, Hakkari’de 22 okulda toplamda 1071 öğrencinin, Şırnak‘ta ise 910 öğrencinin kışlık ihtiyaçlarını gidererek çocukları mutlu ettik. Yardımlarımıza mülteci çocuklar da dahil İstanbul, Bitlis, Bingöl, Kahramanmaraş, Hatay, Ağrı, Kars, Mardin ve Şanlıurfa ile devam ederek 2019/20 Kış Yardımları kapsamında 11.000’e yakın öğrenciye kışlık ihtiyaçlarını ulaştırdık.

Ayrıca Lübnan’ın Arsal kampında yaşayan Suriyeli mültecileri de unutmayan WEFA ekipleri, iç savaştan kaçarak plastik ve tenekeden yapılmış çadırlarda kalan onlarca aileye battaniye, halı, kışlık giysi, gıda paketi ve soba için mazot yardımında bulundu.

Yemen’i de unutmadık. İnsani krizin ölümcül boyutlara ulaştığı Yemen’de, dondurucu soğuklarda savaştan kaçarak çadır kentlerde yaşayan Yemenli kardeşlerimize kışlık giysi, gıda ve zekât yardımında bulunduk. Dünyanın her yerinde yardım çalışmalarına devam eden WEFA, Bosna-Hersek’te çaresizlik içinde tren garında kalan mültecilere de kış yardımı ulaştırdı.

Bosna-Hersek’te yardım çalışmalarına katılan WEFA Gönüllüsü Büşra Dülger kış yardımı çalışmaları hakkında duygularını şöyle ifade etti:

 “Bizler evlerimizde sıcak ve güvenli bir yaşam sürerken, bunca mülteci insanın hayatta kalabilmek için vatanlarını terk etmek zorunda kalmaları ve dondurucu soğuklara mahkum olmaları beni derinden yaraladı. Burada bir tas sıcak çorbaya muhtaç insanların WEFA yardımlarına ne kadar ihtiyaçları olduklarını ve ne kadar da anlamlı bir yardım projesinin parçası olduğumu fark ettim.”

Ağrı Kış Yardımı

KİMSE ÜŞÜMESİN PROJESİNE DESTEK İÇİN

Sizler de maddi durumu yeterli olmayan ve bu kışı zor şartlar altında geçiren ihtiyaç sahipleri için bağışta bulunabilir ve WEFA aracılığıyla sıcacık iyiliklere ortak olabilirsiniz.

[layerslider id=”8″ /]

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.