Kış yardımları kapsamında çalışmalarına aralıksız devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Edirne’deki çocuklara kışlık kıyafet yardımında bulundu. Edirne Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) iş birliğiyle gerçekleştirilen yardım çalışmaları çerçevesinde Edirne’de toplamda 500 ihtiyaç sahibi çocuğa kış yardımı ulaştırılacak.

2020/21 Kış Yardımı kapsamında Edirne‘ye giden WEFA ekibi bu kış da çocuklara çeşitli kışlık malzeme yardımında bulundu. İhtiyaç sahibi çocuklara mont, bot, çorap, bere ile okul çantası, maske ve beslenme çantası hediye edildi. Edirne Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen yardım çalışmaları çerçevesinde Edirne’de 500 çocuğa kış yardımı ulaştırılacak. WEFA Genel Başkanı Musab Aydın’ın yanı sıra WEFA Türkiye Genel Sekreteri CumaAli Keleş, WEFA Türkiye Proje Koordinatörü Mustafa Aykut ve WEFA Gönüllüsü Hatice Ünal da dağıtımlara katıldı. Edirne Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali Altındal da yardım çalışmalarına iştirak etti.

Kış yardımları

Kış Güneşi Hediyeniz Olsun!”

Yardım çalışmalarına ilişkin bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın şu sözleri kaydetti:

2020/21 Kış Yardım çalışmalarımızı “Kış Güneşi Hediyeniz Olsun!” sloganıyla gerçekleştiriyoruz. Yardım çalışmalarımız çerçevesinde muhtaç ailelere battaniye, gıda paketi, soba, yakacak malzeme ve zekât yardımı yapıyor; çocuklara kışlık kıyafet hediye ediyoruz. Türkiye, Moğolistan, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Kosova, Pakistan, Keşmir, Lübnan, Yemen ve Bangladeş’teki ihtiyaç sahiplerine çeşitli kışlık malzeme yardımında bulunuyoruz.

Bu sene de Türkiye’deki çocuklarımızı unutmadık. Her sene olduğu gibi bu kış da Türkiye’nin farklı illerindeki çocuklara çeşitli kış yardımları ulaştırıyoruz. Geçtiğimiz hafta Sivas, Afyonkarahisar, Tokat ve Malatya’daki çocuklara kışlık malzeme yardımı gerçekleştirmiştik. Bugün Edirne’deki çocuklara AFAD iş birliğiyle kışlık kıyafet hediye ettik. Öte yandan ihtiyaç sahibi ailelere zekât yardımında bulunduk. Kış yardımlarımız mart ayına kadar devam edecek.

Edirne’de yardım çalışmalarının yanı sıra kurumlara resmî ziyaretler de gerçekleştirdiklerini ifade eden Aydın, “Edirne İl Müftüsü Alettin Bozkurt’u makamında ziyaret ettik. Kış yardımlarımız hakkında kendisine bilgi verdik. Öte yandan Edirne Valiliği’ne de ziyaret gerçekleştirecek ve Edirne Valisi Ekrem Canalp ile bir araya geleceğiz. Yine yardım faaliyetlerimiz de ilerleyen günlerde devam edecek.” dedi.

Edirne Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali Altındağ da WEFA’nın ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım çalışmalarını büyük bir takdirle karşıladıklarını; bu vesileyle tüm hayırseverlere teşekkürlerini sunduklarını aktardılar.

Kış yardımları

Kış Yardımları – Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın kış yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “ProjeNo201035” yazılması gerekmektedir. Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo