Kış yardımları kapsamında çalışmalarına aralıksız devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Afyonkarahisar’daki çocuklara kışlık kıyafet yardımında bulundu. Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğiyle gerçekleştirilen yardım çalışmaları kapsamında Afyonkarahisar’da toplamda 400 ihtiyaç sahibi çocuğa kış yardımı ulaştırılacak.

2020/21 Kış Yardımı kapsamında Afyonkarahisar’a giden WEFA ekibi bu kış da çocuklara çeşitli kışlık malzeme yardımında bulundu. İhtiyaç sahibi çocuklara mont, bot, çorap, bere ile okul çantası, maske ve beslenme çantası hediye edildi. TDV iş birliğiyle gerçekleştirilen yardım çalışmaları çerçevesinde Afyonkarahisar’da toplamda 400 çocuğa yardım ulaştırılacak. WEFA Türkiye Genel Sekreteri CumaAli Keleş, WEFA Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Recep Yenigün ile WEFA gönüllüleri Şevval Aydın ve İlayda Aydın da dağıtımlara katıldı.

Afyonkarahisar’daki kış yardımlarına ilişkin ayrıntılı bilgi veren WEFA Türkiye Genel Sekreteri CumaAli Keleş şu ifadeleri kullandı:

“Hayırseverlerimizin desteğiyle bu kış da Türkiye’deki çocuklarımıza çeşitli hediyeler verdik. Geçen yıl okullara gidip dağıtımlarımızı gerçekleştirmiştik. Bu sene ise çocuklarımızı evlerinde ziyaret ettik. Pandemi nedeniyle eğitimlerine evlerinde devam eden ihtiyaç sahibi öğrencilere kış hediyelerini teslim ettik. Destek veren herkese teşekkür ederiz.”

“Kış Yardımlarımız Mart Ayına Kadar Devam Edecek.”

WEFA Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Recep Yenigün ise şu sözleri kaydetti:

“Afyonkarahisar’daki kış yardımlarımızı Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştiriyoruz. Ev ev dolaşarak çocuklarımıza mont, bot, çorap, bere ile okul çantası, maske ve beslenme çantası hediye ettik. İhtiyaç sahibi ailelere zekât yardımında da bulunduk. WEFA’nın kış yardımları mart ayına kadar devam edecek.”

“Benim için farklı bir tecrübe oldu.” diyen WEFA Gönüllüsü Şevval Aydın da

“Çocukların ayaklarında çorap yoktu. Montsuzlardı ve titriyorlardı. Çok etkilendim. Gittiğimiz ailelerin her birinin başka bir hikâyesi var. Mutluluk ve hüznü bir arada yaşadım. Maddi imkânsızlıklar içinde olan aileleri görmek beni üzdü; ama onlara bir nebze de olsa yardım edebilmek benim için çok özeldi.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de 11 İlde 5.000 Çocuğa Kış Yardımı

Bu sene Türkiye’deki kış yardım çalışmalarına Sivas ilinde start veren WEFA, Kayseri, Malatya, Afyonkarahisar, Yozgat, Gaziantep, Tokat ve Trabzon illerindeki yardım çalışmalarını ise Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirecek. Bu illerde ihtiyaç sahibi çocuklara TDV iş birliğiyle çeşitli kışlık malzemeler hediye edilecek. Öte yandan kış yardımı çalışmaları Sivas, Gümüşhane, Edirne ve İstanbul’da da devam edecek. Toplamda 5.000 çocuğa kışlık kıyafet yardımı yapılacak.

Kış Yardımları – Kış Güneşi Tüm Dünyayı Isıtacak!

WEFA, 2020/21 kış yardımlarını “Kış Güneşi Hediyeniz Olsun!” sloganıyla gerçekleştiriyor. Kış yardım çalışmaları çerçevesinde muhtaç ailelere battaniye, kışlık giysi, gıda paketi, soba ve yakacak malzeme ile zekât yardımı yapılacak. WEFA, kış yardımlarını Türkiye, Moğolistan, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Kosova, Pakistan, Keşmir, Lübnan, Yemen ve Bangladeş’te gerçekleştirecek. Öte yandan 2020/21 kış yardımları kapsamında mültecilere de kışlık malzemeler ulaştırılacak. Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Lübnan Arsal Kampı’na sığınan; çadırlarda, plastik veya tenekeden yapılmış evlerde yaşam mücadelesi veren mültecilere ve Bangladeş’teki kamplarda kalan Arakanlı Müslümanlara da kış yardımı yapılacak. WEFA’nın kış yardımları mart ayına kadar devam edecek.

Kış Yardımı

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın kış yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “ProjeNo 201035” yazılması gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi almak isteyen hayırseverler wefa.org sitesini ziyaret edebilirler. Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo