KIŞ GÜNEŞİ HEDİYENİZ OLSUN!

Kış ayları çetin ve zorlu yaşam koşullarını da beraberinde getirmektedir. Bizler sıcacık evlerimizde herhangi bir zorluk çekmeksizin yaşam sürerken, birçok ülkede milyonlarca insan hem yokluk, açlık, doğal afet ve savaşın sebebiyet verdiği zorluklarla hem de kış mevsiminin çetin yaşam koşullarıyla aynı anda mücadele etmektedir.

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu “Kış Güneşi Hediyeniz Olsun” sloganı altında soğuk kış aylarında yaşam mücadelesi veren yoksullara, yetimlere, evsizlere, hastalara, yaşlılara, kimsesizlere ve mültecilere kış yardımları ulaştırmaktadır.

Kış Yardımı kampanyası kapsamında bu yıl yardımlarınız Türkiye, Bosna Hersek, Lübnan, Yemen, Fas, Arnavutluk ve Makedonya’ya ulaştıracaktır. Yardım malzemeleri ülkelerin yaşam koşullarına göre belirlenecek olup temin edilecek ürünler buna göre şekillenecektir. Kampanya bünyesince tedarik edilmesi planlanan temel ihtiyaç malzemeleri; soba, odun, kömür, battaniye, bot, mont, eldiven, kazak, atkı ve bere olarak belirlenmiştir.

Zekât, sadaka ve kumanya paketi yardımlarımız da kış kampanyası kapsamında sahiplerine ulaştırılacaktır.

KIŞ YARDIMINA İHTİYAÇ DUYAN BÖLGELERDEKİ ZORLU YAŞAM KOŞULLARI

Zorlu kış aylarının başlaması ile evsizler, kimsesizler ve mülteciler özellikle gıda malzemelerine ulaşmakta oldukça zorlanmaktadır. Kış yardımları ulaştırılmadığı takdirde dünyada milyonlarca kişi gıda, giyecek ve ısınma malzemelerinden yoksun olarak zorlu kış aylarını geçirmeye çalışmaktadır.

BAĞIŞLARINIZLA İÇLERİ ISINSIN

Özellikle son on yıl içinde savaş ve doğal afetlerin mağdur ettiği coğrafyalarda yoksulluk ve çeşitli hastalıklar baş göstermiştir. Bu sorunların yanı sıra zorlu kış ayları ile soğuk hava ve gıda yokluğu gibi nedenlerle kışın binlerce insan hayatını kaybederken, milyonlarcası yaşam mücadelesi vermektedir.

Özellikle bebeklerin mamaya, çocukların mont ve bota, çadırlarda kalan mültecilerin battaniye ve sobaya ihtiyaçları olmaktadır. Kış Güneşi Hediyeniz Olsun projesi kapsamında ulaştırdığımız yardım malzemeleriyle bizimle aynı şartları paylaşamayan milyonlarca yoksul için zorlu kış şartlarını hafifletmeyi amaçlıyoruz.

ŞİMDİ YARDIM ET

”KIŞ GÜNEŞİ HEDİYENİZ OLSUN” PROJEMİZİN AMACI NEDİR? BAĞIŞLARINIZ NASIL DEĞERLENDİRİLECEK?

Kış yardımları ile dondurucu soğuklarda hayatta kalma mücadelesi veren mazlumlara WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu olarak sıcacık bir iyilik yapıyoruz. Soğuk hava şartlarının aynı zamanda afetlere neden olduğu bölgeler ile savaş nedeniyle dondurucu soğuklarda çadırlarda yaşam mücadelesi veren muhtaçlar için kış aylarının mümkün olduğunca sıcak geçmesi amacıyla kış yardımında bulunuyoruz. Bu kapsamda WEFAKış Yardımı projesi ile dünyanın farklı yerlerindeki ihtiyaç sahiplerine kışlık elbise, mont, bot, gıda, kömür, odun, battaniye ve soba yardımlarında bulunmaktadır.

ZORLU KIŞ AYLARININ OLMAZSA OLMAZLARI

Özellikle soğukta titreyerek okul yollarını tutan yetim çocuklarımızın bot, mont ve kışlık giysi ihtiyacı bulunmaktadır. Zor durumda olan mazlum ailelerimiz ise kış aylarında bir tas sıcak çorbaya muhtaç olmakla birlikte gıda, battaniye, kömür ve sobaya ihtiyaç duymaktadırlar. Bu nedenle WEFA olarak, siz hayırseverlerimizin bağışları ile dünyanın birçok bölgesinde kış yardımına muhtaç insanların gereksinimlerini gözeterek onlar için gıda, giyecek, battaniye, kömür ve soba temin ediyoruz.

KIYAFET YARDIMI

Kışlık Giysi

Mont

Bot

vb.

Isınma Yardımı ve diğer

Kömür

Soba

Odun

Battaniye

vb.

GIDA YARDIMI

İhtiyaca göre yiyecek

İhtiyaca göre içecek

vb tüm gıdalar

Zekâtınızı “Kış Kampanyamız” için verebilirsiniz.

WEFA’NIN ‘KİMSE ÜŞÜMESİN’ DİYEREK KIŞ YARDIMI ULAŞTIRDIĞI ÜLKELER

Kış Yardımı projemizle her yıl dünyanın farklı coğrafyalarında soğuk kış şartları ile mücadele etmek zorunda olan binlerce mazluma sıcacık yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Şimdiye kadar WEFA bünyesinde ekiplerimizle Kış Yardımı projemizi üç kıtada faaliyete geçirerek binlerce ihtiyaç sahibine kış yardımında bulunduk.

Avrupa’da Bosna-Hersek’te dondurucu soğuklarla yapayalnız kalan, bakıma muhtaç kimsesiz çocuklara, yaşlılara ve engellilere gıda, giyecek ve kömür yardımı yaptık. Asya’nın kurak ve dondurucu soğuk bölgesi Moğolistan’daki binlerce yoksula, Lübnan’da aralıksız yağan karın ve yağmurun getirdiği zorlukla baş başa kalmış ve çadırlarda yaşam mücadelesi veren mültecilere battaniye, gıda, soba ve kömür temin ederek onların sıcak bir kış geçirmelerine vesile olduk. 

Şu ana kadar WEFA’nın kış yardımı ulaştırdığı ülkeler ise;

 • Kuzey Makedonya
 • Bosna Hersek
 • Moğolistan
 • Lübnan
 • Kosova
 • Keşmir
 • Pakistan
 • Yemen
 • Bangladeş
 • Türkiye
 • Hindistan

KIŞ YARDIMI PROJEMİZ İÇİN NASIL BAĞIŞTA BULUNABİLİRSİNİZ?

Kış Yardımı projemize destek vermek isteyen hayırseverlerimiz wefa.org adresi üzerinden online bağışta bulunabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefon üzerinden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Genel Merkezi’ni arayarak Tele-Bağış yolunu da kullanabilirler.

BAĞIŞ MİKTARI

Kış Yardımı projesinde bir kişinin kışlık ihtiyaçlarının bedeli 45 Euro olarak belirlenmiştir. Bu meblağdan daha az olan bağışlarınız Kış Yardımı projemiz için oluşturulmuş bağış havuzuna aktarılmaktadır.  Bir havuzda biriken bu bağışlarla da proje kapsamında yine ihtiyaç sahiplerinin kışlık ihtiyaçları temin edilmektedir. Bir kişinin kışlık ihtiyaçlarını üstlenerek Kış Yardımı projemize bağışta bulunabileceğiniz gibi zekâtlarınızı da WEFA aracılığı ile dünyanın birçok noktasındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz.

KIŞ YARDIMI PROJEMİZ İÇİN NASIL BAĞIŞTA BULUNABİLİRSİNİZ?

Kış Yardımı projemize destek vermek isteyen hayırseverlerimiz wefa.org adresi üzerinden online bağışta bulunabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefon üzerinden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Genel Merkezi’ni arayarak Tele-Bağış yolunu da kullanabilirler.

BAĞIŞ MİKTARI

Kış Yardımı projesinde bir kişinin kışlık ihtiyaçlarının bedeli 45 Euro olarak belirlenmiştir. Bu meblağdan daha az olan bağışlarınız Kış Yardımı projemiz için oluşturulmuş bağış havuzuna aktarılmaktadır.  Bir havuzda briktirilen bu bağışlarla da proje kapsamında yine ihtiyaç sahiplerinin kışlık ihtiyaçları temin edilmektedir. Bir kişinin kışlık ihtiyaçlarını üstlenerek Kış Yardımı projemize bağışta bulunabileceğiniz gibi zekâtlarınızı da WEFA aracılığı ile dünyanın birçok noktasındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz.

WEFA’YA YAPTIĞINIZ BAĞIŞLAR SAYESİNDE  BU YIL DA KİMSE ÜŞÜMESİN

Maddi durumu yeterli olmayan kimsesiz, yetim, yaşlı ve yardıma muhtaç binlerce insanın gönüllerine sıcak bir umut olabilirsiniz. Dondurucu kış soğuklarında yaşam mücadelesi veren, dünyanın mazlum noktalarındaki yardıma muhtaç insanlara WEFA aracılığıyla ulaşabilir ve yardımlarınızla sıcacık bir iyiliğe vesile olabilirsiniz.

ZEKATIN KIŞ GÜNEŞİ OLSUN!

Ayrıca Kış Güneşi Hediyeniz Olsun projemize zekâtlarınızı bağışlayarak, mağdur ve mazlum binlerce insana el uzatabilir ve nice muhtacın duasında yer alabilirsiniz. Unutmayalım ki Allah (c.c.) Kur’ân-ı Kerîm’de şöyle buyurmaktadır: “…Zekâtı verenlerin Rableri katında elbette mükâfatları vardır…’ (Bakara Suresi, 2:277)

2017/2018/2019/2020/2021/2022 ACİL KIŞ YARDIMI DAĞITIM FOTOĞRAFLARI