WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu her sene olduğu gibi bu yıl da kış yardımı çerçevesinde dünyanın farklı yerlerindeki ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıracak.

WEFA, bu sene de kış yardımları kapsamında çocukları ve ihtiyaç sahibi aileleri mutlu etmeye hazırlanıyor. 2020/21 kış yardımı çerçevesinde muhtaç ailelere battaniye, kışlık giysi, gıda paketi, soba ve yakacak malzeme ile zekât yardımı yapılacak.

Kış yardımlarına ilişkin bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın şu ifadeleri kullandı:

“Bu sene de Türkiye, Moğolistan, Kuzey Makedonya, Kosova, Pakistan, Keşmir, Lübnan, Yemen ve Bangladeş’teki ihtiyaç sahiplerine kışlık malzeme dağıtacağız. Türkiye’deki çocuklarımızı bu kış da unutmadık. İl ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinin belirlediği ilk ve ortaokul ile liselere kış yardımı ulaştıracağız. Bu yılki kış yardımlarımızı ‘Kış Güneşi Hediyeniz Olsun!’ sloganıyla gerçekleştiriyoruz. İstiyoruz ki çocuklarımız kışın tadını çıkarsın ve aileleri ile beraber sıcak bir kış geçirsinler. Bu anlamlı yardım çalışmamıza hayırseverlerimiz de bağışlarıyla destek verebilirler.”

Türkiye’deki Çocuklar Yine Unutulmadı

Türkiye’deki ihtiyaç sahibi çocukları bu yıl da unutmayan WEFA, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinin belirlediği ilk ve ortaokul ile liselerde kış yardımlarını gerçekleştirecek. Kış yardımı çalışması bu sene İstanbul, Sivas, Kayseri, Malatya, Afyon, Yozgat, Gaziantep, Gümüşhane, Tokat, Trabzon ve Edirne illerinde yapılacak. Yardım kampanyası çerçevesinde Türkiye’deki 5.000 çocuğa mont, bot, çorap, bere ile okul çantası, maske ve beslenme çantası hediye edilecek.

Mültecilere Kış Yardımı

2020/21 kış yardımları kapsamında mültecilere de kışlık malzemeler ulaştırılacak. Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Arsal Kampı’na sığınan; çadırlarda, plastik veya tenekeden yapılmış evlerde yaşam mücadelesi veren mültecilere ve Bangladeş’teki kamplarda kalan Arakanlı Müslümanlara da kış yardımı yapılacak.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın kış yardım çalışmasına destek vermek isteyen hayırseverler  +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “ProjeNo 201035 yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo

ONLINE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.