Kış mevsiminin şiddetli geçtiği ülke ve bölgelerde her sene kış yardımı yapan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu sene de ihtiyaç sahiplerinin kışlık ihtiyaçlarını giderecek.

Soğuk kış aylarında maddi imkânsızlıklar nedeniyle ısınma sorunu yaşayan ailelere her yıl kış yardımında bulunan WEFA, bu sene 9 farklı ülke ve bölgede yardım çalışmalarını gerçekleştirecek. Kış yardımlarına ilişkin bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın şu bilgileri aktardı: “Kış mevsimi herkes için aynı şeyi ifade etmiyor. Bizler sıcacık evlerimizde huzur içinde bir kış geçirirken yoksullar için maalesef durum pek de böyle değil. Dondurucu soğuklardan korunmak için odun, kömür ve kışlık giysi bulamayan milyonlarca aile var. Büyük imkânsızlıklar içinde hayata tutunmaya çalışan mülteciler ise kamplarda aynı zamanda ağır kış şartlarıyla da mücadele etmek zorunda. Bilhassa soğuk, fırtına ve yoğun kar yağışı karşısında savunmasız kalan çocukların durumu yürek parçalıyor. Bizler WEFA olarak mazlum ve mağdur kardeşlerimizi bu yıl da yalnız bırakmayacağız. Onların sıcak ve rahat bir kış geçirmeleri için bu sene de büyük bir gayretle çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz.”

11 Ülkede Kış Yardımı Yapılacak

Gelecek ay kış yardımlarına başlayacaklarını belirten Aydın, “Şubat ayının sonuna kadar kış yardımlarımıza devam edeceğiz. Bu yıl Arnavutluk, Bosna-Hersek, Kuzey Makedonya, Moğolistan, Lübnan, Kosova, Keşmir, Pakistan, Yemen, Bangladeş ve Türkiye’de olacağız. Yetim çocuklar ve mülteciler başta olmak üzere kimsesizlere, hastalara, yaşlılara ve yoksul ailelere kışlık kıyafet, soba, odun, kömür, battaniye, zekât ve gıda yardımı yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın kış yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numarasına havale yapabilirler. Açıklama kısmına “Kış Yardımı” yazılması gerekmektedir. Hayırseverler zekât bağışlarıyla da kış yardımlarına destek verebilirler.