2021-22 Kış Yardımı çalışmalarını başlatan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu sene de dünyanın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine kışlık malzeme dağıtacak.

Yardım faaliyetlerine hız kesmeden devam eden WEFA, bu kış da ihtiyaç sahiplerine kış yardımında bulunacak. 2021-22 Kış Yardımı çalışmaları çerçevesinde Arnavutluk, Bangladeş, Keşmir, Kosova, Kuzey Makedonya, Lübnan, Moğolistan, Pakistan, Türkiye ve Yemen’deki ailelere kışlık malzeme yardımı yapılacak.

Yardım çalışmasıyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Soğuk günler kapıda. Dondurucu soğuklardan korunmak için odun, kömür ve kışlık giysi bulamayan milyonlarca aile var. WEFA olarak bu kış da çocuklarımızı, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi mutlu etmeye hazırlanıyoruz. Bu kış Arnavutluk, Bangladeş, Keşmir, Kosova, Kuzey Makedonya, Lübnan, Moğolistan, Pakistan, Türkiye ve Yemen’de kışlık malzeme dağıtımı gerçekleştireceğiz.”

Türkiye’de 8 İlde Kış Yardımı

2021-22 Kış Yardımı çerçevesinde Türkiye’de 8 ilde yardım çalışmalarını gerçekleştireceklerini belirten Bakıcı,

“Bu kış Türkiye’nin Düzce, Eskişehir, Erzincan, Erzurum, Iğdır, İstanbul, Kahramanmaraş ve Karaman illerinde olacağız. Yetimler başta olmak üzere ihtiyaç sahibi çocuklara bu sene de kışlık kıyafet hediye edecek, ailelere zekât yardımında bulunacağız. Geçen kış olduğu gibi  bu yıl da Türkiye’nin bazı şehirlerindeki kış yardımlarımızı Türkiye Diyanet Vakfı ile beraber gerçekleştireceğiz.” dedi.

Mültecilere Kışlık Malzeme Yardımı

Mültecilere de kış yardımında bulunacaklarını söyleyen Bakıcı,

“Büyük imkânsızlıklar içinde hayata tutunmaya çalışan mülteciler kamplarda aynı zamanda ağır kış şartlarıyla da mücadele etmek zorunda. Bilhassa soğuk, fırtına ve yoğun kar yağışı karşısında savunmasız kalan çocukların durumu yürek parçalıyor. Bizler WEFA olarak mülteci kardeşlerimizi yine yalnız bırakmayacağız. Her yıl olduğu gibi bu kış da Lübnan Arsal Kampı’nda ve Arakanlı mültecilerin kaldığı Bangladeş- Cox’s Bazar Kampı’nda kış yardımlarımızı gerçekleştireceğiz.” dedi.

Kış Yardımı

2021-22 Kış Yardımı çerçevesinde Arnavutluk, Bangladeş, Keşmir, Kosova, Kuzey Makedonya, Lübnan, Moğolistan, Pakistan, Türkiye ve Yemen’deki çocuklara ve ihtiyaç sahibi ailelere kışlık giysi, soba, yakacak malzeme, gıda paketi ve zekât yardımı yapılacak. WEFA’nın kış yardımları şubat ayının sonuna kadar devam edecek. Hayırseverler de bağışlarıyla yardım çalışmasına destek verebilirler.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın kış yardımı çalışmalarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına “Kış Yardımı” yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıdaki bağlantılar üzerinden de bağışınızı güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ALTRUJA-PAGE-I0IJ-TR