2022-23 Kış Yardımı çalışmalarını başlatan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu sene de dünyanın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine kışlık malzeme dağıtacak.

Yardım faaliyetlerine hız kesmeden devam eden WEFA, bu kış da ihtiyaç sahiplerine kışlık malzeme yardımında bulunacak. 2022-23 Kış Yardımı çalışmaları çerçevesinde Arnavutluk, Bangladeş, Keşmir, Kosova, Kuzey Makedonya, Lübnan, Moğolistan, Pakistan, Türkiye ve Yemen’de ailelere kışlık malzeme dağıtılacak. Kampanya çerçevesinde mültecilere, hastalara, kimsesizlere ve ihtiyaç sahibi ailelere kışlık giysi, soba, yakacak malzeme, battaniye, gıda paketi ve zekât yardımı yapılacak.

Türkiye’de 4 Bin Çocuğa Kışlık Kıyafet 

WEFA, Türkiye’de Bilecik, Bitlis, Burdur, Diyarbakır, Erzurum, Hatay, İstanbul, Kocaeli, Sinop ve Muş’ta kış yardımlarını gerçekleştirecek. Yetimler başta olmak üzere ihtiyaç sahibi çocuklara mont, kışlık bot, eldiven, atkı ve bere yardımı yapılacak. İhtiyaç sahibi ailelere alışveriş kartı da dağıtılacak.

Bilecik, Burdur, Kocaeli, Sinop ve Muş illerindeki yardım çalışmaları Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilecek. Türkiye’deki yardım çalışmaları kapsamında toplamda 4 bin çocuğa kışlık kıyafet hediye edilecek.

Kış Yardımı – Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim?

WEFA’nın kış yardımı çalışmalarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir.