Cammu Keşmir’deki Müslümanlar için “Acil Yardım” kampanyası başlatan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bölgedeki ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulundu.

Hindistan’ın kontrolündeki Cammu Keşmir’deki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan WEFA, başlattığı “Acil Yardım” kampanyası kapsamında 35 aileye gıda yardımı ulaştırırken, ihtiyaç sahibi hastalara da tıbbi malzeme yardımı yaptı. Kampanya kapsamında aynı zamanda bebekler için de mama yardımında bulunuldu.

WEFA, bölgedeki yardım çalışmalarına devam edecek.

Keşmir’deki mazlum ve mağdurlara yardım etmek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numarasına havale yapabilirler. Açıklama kısmına “Keşmir Acil Yardım” yazılması gerekmektedir.

Keşmir bölgesi, doğusundan ve kuzeyinden Çin, batısından Pakistan ve güneyinden Hindistan ile çevrilidir. Hindistan ve Pakistan arasında 70 yıldır devam eden Keşmir sorunun bugüne kadar 70 binden fazla insanın hayatına mal olduğu tahmin ediliyor.