Kenya’ya yardım ulaştıran ve hamiliğini üstlendiği yetimleri ziyaret eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu yetim çocukların harçlıklarını teslim etti.

“Yetim Sponsorluğu” sistemiyle Kenya’ya yardım ulaştırarak destek verdiği yetimlerle bir araya gelen WEFA, yetimlerin harçlıklarını dağıttı. Kenya ziyaretine “İnsan İnsana Emanettir” sloganıyla yardım çalışmalarını sürdüren WEFA Gönüllüsü Hatice Şahin’in yanı sıra Emel Albay da katıldı. Ziyaretle ilgili ayrıntılı bilgi veren Şahin, “Kenya’nın benim için özel bir yeri var. Yine büyük umutlarla geldim buraya. Kenya’nın masum çocuklarıyla yeniden buluşmak, onlara yeniden sarılmak nasip oldu. Çok mutluyum. Yine dolu dolu bir program geçiriyoruz. Yetim sponsorlarının WEFA aracılığıyla yetimlere gönderdiği harçlıkları yetim yavrularımıza teslim ettik. Çocuklarımızla birlikte yemek yedik. Onlarla gülüp oynadık. Bir an olsun yanımızdan ayrılmadılar. ‘Yine gelin!’ deyişleri kulaklarımdan hiç gitmeyecek.” ifadelerini kullandı.

Daha önce de WEFA’nın Afrika’daki yardım çalışmalarına katılan Albay ise, “Kara kıta Afrika’nın en kıymetlileriyle yeniden buluştum. Birlikte yine eğlenceli anlar yaşadık. Çocukların tatlı gülüşleri kalacak yine hafızalarımızda.” dedi.

Yetim Sponsorluğu” sistemiyle 22 ülkede 4 binden fazla yetimin hamiliğini üstlenen WEFA, yetimlerin gıda, giysi, barınma, sağlık, eğitim gibi yaşamsal giderlerine düzenli olarak destek vermektedir. WEFA, Kenya’da 438 yetime hamilik yapmaktadır.

“Yetim Sponsorluğu” sistemiyle Kenya’da destek verdiği yetimlerle bir araya gelen WEFA, yetimlerin harçlıklarını dağıttı.