Afrika’ya yaptığı kalıcı eserlerle insanların hayatlarını güzelleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Kenya’da cami, medrese ve çocuk oyun parkı açılışı gerçekleştirdi. Projeye büyük destek veren WEFA Gönüllüsü Hatice Şahin’de açılışa katıldı.

“Kalıcı Eserler” kapsamında çalışmalarına ara vermeden devam eden WEFA, 1 Kasım Pazar günü Kenya’da cami, medrese ve çocuk oyun parkının açılışını gerçekleştirdi.

Kenya’daki kalıcı eserlerin hayata geçmesine büyük destek veren ve “İnsan İnsana Emanettir” sloganıyla yardım çalışmalarını devam ettiren WEFA Gönüllüsü Hatice Şahin de açılışta hazır bulundu.

Şahin, açılış sonrası duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Bu sene eylül ayında bir su kuyusunun açılışını yapmak amacıyla gelmiştik buraya. O esnada insanların kendi çabalarıyla derme çatma yaptıkları bir çardağın altında namaz kıldıklarını gördüm. Çok dikkatimi çekmişti. ‘Bu güzel insanlar için tam da buraya bir cami yaptırabiliriz’ diye düşündüm. Kenya’dan daha Almanya’ya geri dönmeden bu fikrimi WEFA’dan yetkili kişilere ilettim. Projenin onaylanmasının ardından sosyal medya üzerinden başlattığım yardım kampanyası sonucu 6 gün içinde gerekli meblağ toplanmış oldu. Benim için tarifsiz bir mutluluktu. Camiye ek olarak 2 sınıflı bir medrese de inşa edildi. Caminin avlusunda çocuklar oynasın diye onlar için de çocuk oyun parkı yapıldı. Etrafına da fidanlar dikildi.”

“Hayallerim birer birer gerçek oluyor.” diyen Şahin “Rabbim dualarımı kabul etti. Caminin açılmasıyla birlikte 7 kişi de Müslüman oldu. Birlik ve beraberliğin en güzel sembolü olan camimiz ve medresemiz buradaki pek çok insanımız için şimdiden güzelliklere vesile oldu. Böylesi anlamlı bir çalışmaya katkı sunmama imkân sağlayan WEFA’ya ve beni bu süreçte destekleyen tüm hayırseverlere şükranlarımı sunuyorum. Bu yardımlar hepimiz için sadaka-i cariye olacak.” sözlerini kaydetti.

120 metrekare alan üzerine inşa edilen Uhuvvet Camii bölge halkının ibadet ihtiyacını önemli ölçüde giderecek. Camiye ek olarak inşa edilen medrese ise 2 sınıftan oluşuyor. Medresede toplamda 80 öğrenci eğitim alabilecek. Çocuk oyun parkı ise çocukların uğrak yeri olacağa benziyor.

WEFA’lı hikayeler için: wefamily.de