Kenya’da bulunan Mama Zaria Yetimhanesini bulunduğu arsa ile birlikte satın alan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu yetimlere daha iyi bir yaşam alanı sunmak amacıyla yetimhaneyi restore edecek.

WEFA gerçekleştirdiği yetimhane projeleri ile çok sayıda yetime kucak açarak onların huzur ve güven ortamında yetişmesine olanak sağlıyor. Bu doğrultuda Kenya’da bulunan Mama Zaria Yetimhanesini üstlenen WEFA, yetimhaneyi tadilat ederek yetimlerin daha iyi şartlarda yaşamalarına vesile olacak. Yetimhanede 4 ila 16 yaş aralığında 30 yetim kalıyor. Toplam 5 odadan oluşan yetimhanede yatakhanenin haricinde kütüphane ve sınıflar da yer alıyor.  Projenin hayata geçirilmesinde büyük destek veren WEFA Gönüllüsü Hatice Şahin projeye ilişkin ayrıntılı bilgiler aktardı. Şahin, “Afrika’daki insanlara yardım etmek en büyük hayalimdi. Geçen yıl WEFA aracılığıyla Kenya’ya gittim. Kenya’da bulunduğum zaman zarfında Mama Zaria Yetimhanesini de ziyaret ettim. Ancak yetimhanedeki şartlar çocuklar için uygun değildi. Yetimhanede kapasitenin üstünde yetim kalıyordu. Orada kucağıma bir bebek aldım. Bebeğin adı ‘Hope’ yani ‘Umut’ idi. Bu masum bebek umudumu asla yitirmemem için tutunacağım bir daldı artık benim için. ‘İnsan insana emanettir’ prensibi ile yetimler için çıktığım bu yolda hayırseverler de yetimleri yalnız bırakmadılar. Kısa sürede toplanan bağışlarla WEFA, Mama Zaria Yetimhanesini bulunduğu arsa ile birlikte satın aldı. Bu sene içinde tekrar Mama Zaria Yetimhanemizi ziyarete giderek yetimhanenin tadilat çalışmalarına başlayacağız. Yetimhaneyi yetimler için daha yaşanabilir bir hâle getirerek, orayı hem bir yuva hem de bir eğitim yeri yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Kenya Mama Zaria Yetimhanesine destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfasından “Kalıcı Projeler Fonu”na bağış yapabilecekleri gibi Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.

Dandora Bölgesi

Mama Zaria Yetimhanesininin bulunduğu Dandora bölgesinde günlük kazancı bir doların altında olan insanlar açlık sınırının altında yaşam mücadelesi veriyor.