Çeşitli yardım çalışmalarını gerçekleştirmek üzere Kenya’da bulunan WEFA ekibi yetimlerle bir araya geldi. “İnsan İnsana Emanettir” sloganıyla yardım çalışmalarını sürdüren WEFA Gönüllüsü Hatice Şahin’in yanı sıra Avrupalı hayırseverler Sinem Altın ve Hanife Arslan da yardım çalışmalarında hazır bulundular.

Sinem Altın ve WEFA Gönüllüsü Hatice Şahin WEFA aracılığıyla destek verdiği Kenyalı yetimleriyle buluştular. Duygusal anların yaşandığı buluşmada yetimlerin heyecanı gözlerden kaçmadı.

Duygularını aktaran Şahin, “Yetimimi görünce çok duygulandım. Gözyaşlarıma engel olamadım. Aslında onu ilk defa görüyordum. Ama sanki uzun zamandır tanıyor gibi yakın hissetim kendime. O masum yavrucağı ne kadar da özlediğimi farkettim. Çok mutluyum. Bana bu fırsatı sunan WEFA’ya ayrıca teşekkür ederim.” dedi.

Buluşma sonrası duygularını paylaşan Altın ise “Çok heyecanlıyım. Peygamber emaneti; masum yetimimi ilk defa görmek nasip oldu.  Ona sarıldım, şefkatle başını okşadım. Bana bu imkânı sunan WEFA’ya buradan tekrardan teşekkürlerimi gönderiyorum.” ifadelerini kullandı.