WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu kalıcı projeler kapsamında Kenya’da ihtiyaç sahipleri için ev inşa ediyor. 50 haneden oluşacak olan Kenya Umut Köyü’nde ilk 15 hane tamamlandı.

WEFA kalıcı projeler kapsamında bu yıl başlattığı proje ile Kenya’daki ihtiyaç sahiplerini ev sahibi yapıyor. “İnsan insana emanettir” sloganıyla yardım çalışmalarını sürdüren WEFA Gönüllüsü Hatice Şahin’in büyük destek verdiği projenin bu sene sonunda tamamlanması planlanıyor. 50 evden oluşan Kenya Umut Köyü’nün ilk 15 hanesi tamamlandı. Yeni evlerine kavuşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşayan aileler, WEFA’ya ve tüm hayırseverlere teşekkürlerini iletti. Her biri 6 kişi kapasiteli olarak düşünülen evlerin büyüklüğü 4×4 metre. Kenya Umut Köyü’nde bir evin maliyeti 2 bin 200 Avro. Projeye destek vermek isteyen hayırseverler dilediği miktarda bağış yapabilirler. Ancak bir ev bedelinin tamamını karşılayan hayırseverler dilediği ismi o eve verebiliyor. Kenya Umut Köyü’nde ikâmet edeceklerin aynı zamanda elektrik ve su ihtiyaçları da karşılanacak.

Tana River County Bölgesi

Proje Kenya’nın Tana River County bölgesindeki Maramtu köyünde gerçekleştirilmektedir. Bölgenin toplam nüfusu 250 bin. Halkın yüzde 98’inin Müslüman olduğu Maramtu köyünün nüfusu ise 3 bin.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Kenya Umut Köyü’ne destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfasından online bağış yapabilecekleri gibi Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.