65€ bağışta bulunun, Katarakt hastalığı sonucu gözleri görmeyen binlerce insandan birinin gözlerini aydınlatan siz olun!

 

Katarakt nedir?

Katarakt, Afrika’daki çöl kumları, güneş ışınları, hijyen sorunları ve yetersiz beslenme gibi sebeplerle ortaya çıkan, tedavi edilmediğinde körlüğe sebep olabilen bir göz hastalığıdır. 15 dakika gibi kısa bir ameliyat ile insanların iyileşme ihtimali olsa da yüz binlerce Afrikalı, teknik ve maddi imkânsızlıklar nedeniyle görme yeteneğini kaybediyor.

Siz de bir katarakt hastasının ameliyat ile gözünün açılmasına vesile olabilir, tekrar ışığa kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

 

Karanlık dünyama ışık ol!

1 milyar insanın yaşadığı Afrika’da 12 milyon âmâ bulunmaktadır. Âmâların yarısı (6 milyon kişi) katarakt hastasıdır. Her 5 saniyede 1 kişinin kör olduğu Afrika’da 40 bin insana sadece bir doktor düşmekte ve her 2000 kişiden sadece 1’i tedavi olabilmektedir.

Başlatmış olduğumuz Katarakt kampanyasına destek olmak için web sitemizin ONLİNE BAĞIŞ kısmından veya telefon ile 0049 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak bağışınızı yapabilirsiniz.