WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 2017 yılının sonunda hayata geçirdiği proje ile gençlerin yüzünü güldürdü. Kamboçya’da gerçekleştirilen proje kapsamında WEFA, gençlerin düğün yemeklerini organize ediyor.

“Nerede bir ihtiyaç sahibi varsa bizler oradayız.” diyen Genel Başkan Musab Aydın, “Aralık ayında başlattığımız farklı bir proje ile maddi imkânı olmayan gençlerimizi en özel günlerinde de yalnız bırakmıyoruz. Kamboçya’daki gençlerin, düğün yemeklerinde et ikram ettikleri ve bu sebeple düğünlerini sadece Kurban Bayramı döneminde gerçekleştirdikleri bilgisinin kurumumuza ulaşması ile WEFA olarak hemen harekete geçtik. Proje kapsamında gençlerin düğün yemeğine sponsor oluyoruz. Hayırseverlerimizin projeye ilgisi bizleri daha da umutlandırdı. Şimdiye kadar beş gencimizin düğün yemeğini organize ettik. Bunun haricinde düğün yemeğine sponsor olmak isteyen çok sayıda hayırsever bizimle şimdiden iletişime geçti. Böylelikle bu senenin sonuna kadar her ay en az bir gencin düğün yemeğini organize edebileceğiz. Bir düğün yemeği için gerekli olan büyükbaş kurbanın bedeli 560 Avro. Hayırseverlerimiz bu meblağın tamamını karşılayabilecekleri gibi adak, akika ve şükür kurbanlarını Kamboçyalı gençlerimiz için bağışlayarak da ihtiyaç sahibi bir gencin düğün yemeğine destek olabilirler.” ifadelerini kullandı.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Kamboçya’da bir düğün yemeğine sponsor olmak isteyen hayırseverler wefa.org sayfasından bağışta bulunabilecekleri gibi Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.