Kamboçya’daki gençlerin düğün yemeklerini organize eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 2019 yılında da gençleri mutlu etmeye devam ediyor.

Kamboçya’daki gençlere düğün yemeği desteği veren WEFA, 2017 yılının aralık ayında başlattığı proje ile bu zamana kadar toplamda 14 genç çiftin düğün yemeğini organize etti. 2019 yılında da projeye devam eden WEFA, şubat ayında yine bir çiftin düğün yemeğine sponsor oldu.

Hayırseverler adak, akika ve şükür kurbanlarını Kamboçyalı gençler için bağışlayarak ihtiyaç sahibi bir çiftin düğün yemeğine destek olabilirler. Bağışçılar isterlerse bir düğün yemeği için gerekli olan büyükbaş kurban bedelinin tamamını da karşılayabilirler.

Nüfusu 16,3 milyon olan Kamboçya’da 750 bin civarında Müslüman’ın bulunduğu tahmin edilmektedir. Halkın yüzde 95’i Budist, yüzde 4,5’i Müslüman, yüzde 0.5 ise diğer dinlere mensuptur.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Kamboçya’daki gençlerin düğün yemeğine destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numaralarına havale yapabilirler. Açıklama kısmına “Kamboçya Düğün Yemeği” yazılması gerekmektedir.

Kamboçya Düğün Yemeği

Kamboçya’da düğün yemeklerinde misafirlere et ikram edildiği için maddi durumu iyi olmayan gençler düğünlerini yapmak için Kurban Bayramı dönemini bekliyorlar. WEFA, Kamboçyalı gençlerin bu sıkıntısını gidermek amacıyla 2017 yılının aralık ayında hayata geçirdiği proje her ay bir çiftin düğün yemeğini organize ediyor. WEFA, 2019 yılı itibarıyla ise her ay iki gencin düğün yemeğine sponsor olmayı hedefliyor.