KALICI ESER İNŞA ETMENİN ÖNEMİ

WEFA olarak dünyanın birçok noktasında hayatlarını zor şartlar altında devam ettirmeye çalışan insanlar için kalıcı eserler inşa ediyoruz. Özellikle Asya ve Afrika’da bölge koşullarının getirdiği çeşitli zorluklar ve yoksulluk nedeniyle yoksul halk bir damla temiz suya, gıdaya, eğitime ve sağlık gereçlerine muhtaç durumda yaşamaktadırlar.

Bu ciddi sorunlar karşısında ancak dünyanın dört bir yanındaki mazlumların ihtiyaçlarını belirleyerek onlara yardım ulaştırabilir ve ihtiyaç duyulan ülke ve bölgelerde kalıcı eserler inşa ederek yardımlarınızın sürekliliğini sağlayabiliriz.

“Âdemoğlu öldüğünde şu üçü dışında amel defteri kapanır: 1) Devam eden sadaka (sadaka-i cariye) meydana getirenler, 2) Yararlanılan bilgi, 3) Kendisine dua eden hayırlı evlat.” Hadîs-i Şerif

Böylece sadaka-i cariye hükmündeki eserler ile hem yardımların devamlılığı sağlanmış olmakta, hem de bölge halkının ihtiyaçları giderilerek yoksul ve mazlum insanların daha iyi yaşam standartlarına ulaşılması sağlanmaktadır.

WEFA TARAFINDAN İNŞA EDİLEN KALICI ESERLER

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu olarak bölge insanlarının ihtiyaçları için yapılacak eserleri tespit ediyor; hayırsever bağışçılarımız adına dünyanın birçok noktasında kalıcı eserlerin hayata geçirilmesine vesile oluyoruz.

Böylece bölge halkının ihtiyaçları için yapılacak eserleri belirliyor, ülke şartlarına göre projeler geliştiriyor ve inşa edilmesi adına çalışmalar başlatıyoruz.

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.