WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu İzmir’de meydana gelen depremin ardından bölgeye yönelik “Acil Yardım” kampanyası başlattı. WEFA İzmir’de depremzedelere yardım için kolları sıvadı. İzmir deprem yardım yapmak istiyorum : 

Kriz Bölgesi İçin Acil Yardım Kampanyası Başlattı

İzmir Seferihisar açıklarında dün 6.6 şiddetinde deprem meydana geldi. Sarsıntı İstanbul, Manisa gibi illerde de hissedildi. Öte yandan deprem Ege Denizi’nde tsunamiye neden oldu. WEFA, İzmir’de yaşanan felaketin ardından bölgeye yönelik “Acil Yardım” kampanyası başlattı. WEFA ekibi Avrupa’dan kriz bölgesine ulaşan ilk kurum oldu.

Yardım kampanyası çerçevesinde depremzedelere acil ihtiyaç malzemeleri ulaştıran WEFA depremzedelerin faydalanması için bölgeye çadır tahsis etti. Bununla birlikte afetzedelere pide, ayran ve çorba dağıtımı gerçekleştirildi. Yardım çalışmaları gece boyunca devam etti.

Öte yandan WEFA, Türk Kızılay iş birliğiyle depremzedelere sıcak yemek yardımında bulundu. Sıcak yemek yardımından 2000 afetzede istifade etti.

İzmir’deki yardım çalışmalarına ilişkin bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın şu sözleri kaydetti:

“Depremin ardından ekibimiz derhâl afet bölgesine intikal etti. Yardım çalışmalarımıza Avrupa’daki hayırseverlerimizin ilgisi yoğun oldu. Dünden beri yardım çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Afet nedeniyle yaşamını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ise başsağlığı diliyorum. Depremden etkilenen İzmirli vatandaşlarımıza ‘geçmiş olsun’ diyorum. Bizler kriz bölgesinde çalışmalarımızı yürütmeye ve afetzedelerin yaralarını sarmaya devam edeceğiz. Hayırseverlerimize de çalışmalarımıza verdikleri desteklerden ötürü teşekkürlerimi iletmek isterim. Umut ediyorum ki böylesi acılar bir daha yaşanmaz.”

İzmir deprem yardım yapmak istiyorum

İzmir Deprem Yardım Yapmak İstiyorum?

WEFA’nın İzmir’deki yardım çalışmalarına destek vermek isteyen hayırseverler  +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “ProjeNo201081” yazılması gerekmektedir. https://go.wefa.org/201081 bağlantısı üzerinden de bağış yapılabilir.

Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo