WEFA, Avrupa’daki hayırseverlerin destekleriyle Ramazan’da dünyanın dört bir yanında iyilik kapıları açtı muhtaç coğrafyalarda iyilik paylaştıkça arttı. Merhamet eli uzatıldı, yaralar hep birlikte sarıldı.

“İyilik Her Kapıyı Açar” sloganıyla Ramazan’a giren kuruluşumuz, gönüllülerimizin ve hayırsever insanların destekleriyle bu bayrama da yüzünün akıyla çıktı. Yoksula incitmeden yardım edildi. Yetime aile sıcaklığı hissettirildi.

 

WEFA, Ramazan’ın kardeşlik, paylaşma ve dayanışma iklimini farklı coğrafyalara taşıdı. Ramazan’ın rahmet ve bereketi gerçekten muhtaç olanlara ulaştı.

 

Hayırseverlerin emanetlerini dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştıran WEFA, farklı coğrafyalarda gerçekleştirdiği kumanya dağıtımları, iftar yemekleri ve yetimleri giydirme faaliyeti ile onbinlerce insana ulaştı.

 

Somali’den Endonezya’ya, Arakan’dan Tanzanya’ya, Keşmir’den Bosna’ya, Filipinler’den Arnavutluk‘ a 30 ülke ve bölgede gıda dağıtımları yapıldı, toplu iftar yemekleri verildi ve bayramlık hediyeler dağıtıldı.

 

“İyilik Her Kapıyı Açar” sloganıyla 2013 Ramazan Kampanyası’nı başlatan WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, yeryüzündeki muhtaçlara, muhacirlere, dul ve yetimlere yardım ulaştırmak üzere Ramazan boyunca çalışmalarını hızlandırdı; Avrupa’daki hayırsever insanımızın bizzat kendisine ulaşmak için mektup aksiyonu yapıldı. El ilanları dağıtıldı, afişler asıldı, cami, cemiyet ve işadamları ziyaretleri yapıldı, salon toplantılarına katılındı, gönüllüler ile toplantılar yapıldı, sms ve mail aksiyonları gerçekleştirildi. Tüm bu çalışmalar veren el ile alan el arasında köprü olmak, muhtaçların ekmeği-aşı olmak, yetimlere baba şefkati taşımak içindi. İhtiyaç sahiplerine el uzatma adına yapılan bu faaliyetlere Avrupa’daki insanımız duyarsız kalmadı ve bu yardım çalışmalarına büyük destekler verdiler. Fert, cami, cemiyet ve işadamlarımıza tüm muhtaçlar adına teşekkür ediyoruz.

 

Yetimin başı okşandı

 

Savaş, işgal, iç çatışma ile sel, kuraklık, deprem gibi doğal afetlerin yetim düşürdüğü coğrafyalardaki çocukların başları okşandı, her ay düzenli olarak bakımını üstlendiğimiz yetimlerin yanı sıra bu Ramazanda da yetimlere bayramlık elbise alındı.

 

Sosyal kalıcı projelere devam edildi

 

Asya ve Afrika’da su kuyuları açıldı, katarakt ameliyatlarıyla görmeye hasret yüzlerce insan ışığa kavuştu.

 

Türkiye’de Ramazan

 

WEFA 2013 Ramazan Kampanyası’nı Türkiye’de de gerçekleştirdi. 10 farklı şehirde kumanyalar dağıtıldı ve iftar yemekleri verildi.

 

Böylelikle bir Ramazan ayını daha kardeşlik, dayanışma ve paylaşmanın en güzel örneklerini yaşayarak tamamlamış olduk.

Ramazan çalışmamıza destek veren bütün gönüllülerimizin, bağışçılarımızın ve tüm İslâm aleminin bayramlarını tebrik ediyoruz.

 

Kurban Kampanyası ile muhtaçların yanındayız

 

WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, Kurban Kampanyası ile muhtaç ve mağdurların yanında olmaya devam edecek. Ülkelerdeki hayat şartlarına göre tespit edilmiş Kurban fiyatlarına göre hayırseverler 50 Euro’ya da kurban vekâletlerini WEFA’ya verebilecekler.