WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu  dil, din ve ırk ayrımı gözetmeksizin mağdur ve muhtaçların yanında olmaya devam ediyor. WEFA, İtalya’nın orta kesiminde meydana gelen ve büyük bir yıkıma neden olan deprem nedeniyle İtalya için yardım seferberliği başlattı.

“Acil Yardımlar” kapsamında içinde şampuan, sabun, ıslak mendil gibi malzemelerin bulunduğu hijyen paketlerini  ihtiyaç sahiplerine dağıtan WEFA yetkilileri, afet bölgesinde çalışmalarını sürdüren  arama kurtarma ekiplerinden de bilgi aldı.

Bölgede gözlemlerde bulunan WEFA Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin İmatoğlu depremde 4 köyün büyük oranda zarar gördüğünü; bu nedenle dağıtım için Roma’ya 160 km uzaklıkta olan ve afetle birlikte âdeta bir harabeye dönen Amatrice köyünü seçtiklerini ifade etti. İmatoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Kriz bölgesine vardığımızda depremin yıkıcı gücününün boyutunu da gördük. Amatrice köyünün neredeyse yüzde 80’i yerle bir olmuştu. Afet bölgesinde faaliyet gösteren yardım kuruluşları ve ilgili mercilerle görüşmeler yaptık. Ve depremzelerin ihtiyaçlarını tamamlama noktasında hijyen paketlerini 200 aileye ulaştırdık. Umarız İtalya bir an önce yaralarını sarar ve  depremin yol açtığı hasarları giderir. WEFA olarak bizler de din, ırk, renk  ayrımı yapmaksızın insanları katagorize etmeden yardımlarımızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam edeceğiz.”

WEFA, 2009 yılında İtalya’da meydana gelen depremin ardından L’Aquila kentinde hijyen paketi dağıtımı gerçekleştirmişti.