İstanbul’un Tuzla ilçesine bağlı 20 okulda toplamda 203 yetim ve muhtaç öğrenciye WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bayramlık kıyafetler hediye etti.

Ramazan Bayramı öncesi çocukları mutlu etmeye devam eden WEFA, İstanbul’un Tuzla ilçesine bağlı okullarda eğitim gören yetim ve muhtaç çocuklara bayramlık kıyafetler dağıttı. Yardım çalışmalarına ilişkin bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, “WEFA olarak her sene olduğu gibi bu ramazanda da yetim ve muhtaç çocuklarımızı mutu etmek için büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Bugün Tuzla ilçesine bağlı 20 okulda bayramlık dağıtımında bulunduk. Dağıtım yapacağımız okulları Tuzla İlçe Millî Eğitim Müdürümüz belirledi. 7-17 yaş grubundaki toplamda 203 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğumuza bayramlık hediye ettik. Öncesinde ise Tuzla İlçe Millî Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu’nu makamında ziyaret edip, Türkiye’deki ramazan çalışmalarımız hakkında bilgiler verdik. Alireisoğlu Bey, Türkiye’de yaptığımız yardım çalışmalarımızdan ötürü Avrupa’daki hayırseverlere selamlarını ve teşekkürlerini gönderdi.” dedi.

Türkiye’nin farklı şehirlerindeki yetimlere de bayramlık yardımında bulunduklarını söyleyen Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu seneki ramazan yardımlarımız kapsamında Adana, Aksaray, Kırşehir, Kayseri, Malatya ve Kahramanmaraş’taki yetimlerimize de bayramlık hediye ettik. Adana’daki yardım çalışmlarımız kapsamında Suriyeli mülteci çocuklarımızı unutmadık ve onlara da bayramlıklarını teslim ettik. İstiyoruz ki tüm yetimlerimiz, çocuklarımız bayramı yeni elbiseleriyle karşılasınlar, bayram sabahına heyecanla, neşeyle uyansınlar ve ileride bayramları yüzlerinde tatlı bir tebessümle yâd etsinler.”

Tuzla’daki bayramlık dağıtımlarına Tuzla Halk Eğitim Müdürü Metin Çangır ile okul müdürlerinin yanı sıra WEFA’nın Türkiye’deki partner kurumu olan Uluslararası VEFA İnsani Yardım Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

WEFA’lı hayırseverlerimizin desteği ile değişen yetimlerimizin hayatları: wefamily.de

İstanbul’un Tuzla ilçesine bağlı 20 okulda toplamda 203 yetim ve muhtaç öğrenciye WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bayramlık kıyafet hediye etti.

İstanbul’un Tuzla ilçesine bağlı 20 okulda toplamda 203 yetim ve muhtaç öğrenciye WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bayramlık kıyafet hediye etti.