Türkiye’deki kış yardımlarına devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu sayesinde İstanbul’da yaşayan Orta Asyalı öksüz ve yetimler kış yardımına ulaştı.

Kış yardımları kapsamında Türkiye’deki çalışmalarını hızlandıran WEFA, Orta Asya’dan gelen öksüz ve yetim çocuklara kışlık kıyafet dağıttı.

İstanbul’un Pendik semtinde gerçekleşen yardımlardan 300 çocuk yararlandı. Kış yardımları kapsamında aralarında yetimler ve öksüzlerin de bulunduğu ihtiyaç sahibi çocuklara mont, bot, atkı, bere ve eldiven hediye edildi.

Yardım çalışmalarına ilişkin bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, “Orta Asya’dan Türkiye’ye gelen muhacir çocuklarımızı mutlu ettik. Öncesinde çocuklarımızla birlikte eğlenceli vakit geçirdik. Anneleri ve yakınlarıyla bir araya geldik, onlarla hemhâl olduk. Toplamda 300 çocuğumuza kış yardımında bulunduk. Zor zamanlar geçiren Orta Asyalı kardeşlerimizin tüm hayırseverlere selamlarını iletmek istiyorum; katkıda bulunan herkese dualar ediyorlar.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Hakkari, Şırnak, Hatay ve Adana’daki çocuklara da kış yardımında bulunduklarını söyleyen Aydın, “Türkiye’deki kış yardımlarımız devam ediyor. Önümüzdeki haftlarda Bitlis, Bingöl, Kahramanmaraş, Ağrı, Kars, Mardin ve Şanlıurfa’ya gidecek olan ekiplerimiz oradaki çocuklara ve ihtiyaç sahibi ailelere de kış yardımında bulunacak. Bu yıl Türkiye’de 11.000 çocuğumuza kışlık giysi hediye etmeyi planlıyoruz.” ifadelerini kaydetti.

WEFA’nın kış yardımları şubat ayının sonuna kadar devam edecek.   

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın kış yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numarasına havale yapabilirler. Açıklama kısmına “Kış Yardımı” yazılması gerekmektedir.

Türkiye’deki kış yardımlarına devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu İstanbul’da yaşayan Orta Asyalı öksüz ve yetim çocuklara kış yardımında bulundu.

Türkiye’deki kış yardımlarına devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu İstanbul’da yaşayan Orta Asyalı öksüz ve yetim çocuklara kış yardımında bulundu.