AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkan Yardımcısı Abdulhadi Turus ve beraberindeki heyet WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu’nun Köln’deki Genel Merkezi’ni ziyaret ettiler.

AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya ile YTB Başkan Yardımcısı Abdulhadi Turus, iki günlük Almanya programları çerçevesinde WEFA’nın Genel Merkezi’ne ziyaret gerçekleştirdi. WEFA Müdürü Abdulrahman Köylüoğlu ve WEFA Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin İmatoğlu da görüşmede hazır bulundu.

Ziyaret sonrası bilgi veren Köylüoğlu şu sözleri kaydetti: “Türkiye AK Parti İstanbul Milletvekili Sayın Zafer Bey ve YTB Başkan Yardımcısı Sayın Abdulhadi Bey ile çalışma arkadaşlarını bugün kurumumuzda ağırladık. Misafirlerimize dünya genelindeki yardım faaliyetlerimizi aktardık. Türkiye’de ve Avrupa’da sosyal yaşama dair konuları, yardım faaliyetlerine ilişkin sorunları ve daha pek çok önemli konuyu samimi bir ortamda görüştük. Geçmişte olduğu gibi bundan sonraki süreçte de güzel projelerimize ilişkin birbirimize destek sözü verdik.”

Ziyaret, yapılan hediye takdimi ve çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.