İslam İşbirliği Teşkilatı Gençlik Forumu (ICYF) ile T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığının ortak düzenlediği “OIC Genç Gönüllü Kampı”na  (İng. “OIC Young Volunteers Camp”) WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu da katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Alaaddin Keykubat Kamp alanında ICYF ve T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen OIC Genç Gönüllü Kampı 30 ülkeden 60 genci ağırlıyor. 13-17 Ekim tarihleri arasında yalnızca genç bayanlara yönelik olan kamp, 19-23 Ekim tarihlerinde ise sadece genç erkekler için düzenlenecek. Dünyanın farklı ülkelerinden 18-25 yaş arası gençlerin misafir olduğu kampta WEFA da yerini aldı. WEFA’yı temsilen programa katılan Ebuzer Kılıç 14 Ekim tarihinde “Gönüllülük” hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Gönüllülük kavramının tanımını yapan Kılıç, gönüllülüğün kişiye ve topluma faydaları hakkında da genç katılımcılara bilgiler aktardı. Kılıç, sunumunda kendi tecrübelerine de yer verdi. Genel Merkezi Almanya’nın Köln şehrinde olan WEFA hakkında da misafirlere bilgi veren Kılıç, WEFA’nın yardım çalışmalarına gönüllü olarak katıldığından ve insani yardım götürmek üzere gittiği ülkelerde yaşadığı tecrübelerden bahsetti. Kılıç, sunum sonrası genç misafirlerin sorularını da cevaplandırdı.

Program sonrası açıklama yapan Kılıç, “Genç katılımcılarımızla oldukça verimli bir zaman geçirdik. Genç kardeşlerimizin ilgisi bizleri çok memnun etti. 19-23 Ekim tarihleri arasında genç erkeklere yönelik gerçekleştirilecek  İslam İşbirliği Teşkilatı ”Genç Gönüllü Kampı”na da yine WEFA olarak katılacağız. 20 Ekim Pazar günü genç arkadaşlarımızla WEFA’yı ve gönüllülük konularını konuşacak, tecrübelerimizi paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.