WEFA Bölge Koordinatörü tarafından 14 Nisan Pazar günü düzenlenen “İnfak ve Kardeşlik Buluşması” çok sayıda hayırseveri bir araya getirdi.

Fransan’nın Bischwiller ketinde düzenlenen “İnfak ve Kardeşlik Buluşması”na hayırseverlerin ilgisi yoğun oldu. WEFA Yönetim Kurulu Üyesi ve Teşkilatlanma Başkanı Şerafettin İmatoğlu ile WEFA Bölge Koordinatörü Hasan Özdemir de programda hazır bulundu. Pusula Derneği’nde gerçekleştirilen programa aynı zamada Almanya’nın Karslruhe, Baden Baden, Rastatt ve Mannheim şehirlerinden de hayırseverler iştirak etti.

Toplantı sonrası açıklama yapan İmatoğlu şu sözleri kaydetti: “Bugün burada çok verimli bir toplantı icra ettik. Öncelikle bize bu imkânı sunan Pusula Derneği yöneticilerine teşekkür etmek istiyorum. Bu vesileyle WEFA’nın yeni çalışmalarını ve projelerini tanıtma fırsatı bulduk.  Pek çok kardeşimiz Yetim Sponsorluğu sistemiyle yetimlere düzenli destek vereceğini bizlere bildirdi. Öte yandan bazı hayırseverlerimiz de ihtiyaç duyulan ülkelerde kalıcı eser yaptırmak istediklerini bizlerle paylaştı. Programa gösterilen ilgi ve alakadan son derece memnun kaldık.”

Özdemir ise, “Programın adından da anlaşılacağı üzere bugün hem infak etmenin hem de kardeşlik duygusunun önemine vurgu yapmak istedik. WEFA olarak daima mazlum ve mağdurun yanında yer aldığımızı, muhtaç coğrafyalardaki kardeşlerimize yardım götürmeye devam edeceğimizi bu toplantımızda bir kez daha yinelemiş olduk.” ifadelerini kullandı.

Program çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.