WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet yardımı yapmak için kampanya başlattı. Yardım kampanyası çerçevesinde Esenler Belediyesi’ne ve Tuzla Belediyesi’ne toplamda 100 adet tablet bağışında bulundu.

Pandemi yaşamın pek çok alanını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle evde eğitim görmek zorunda kalan çocuklara yardım elini uzatan WEFA, İhtiyaç sahibi öğrencilere tablet yardımında bulundu. Uzaktan eğitime erişim imkânı olmayan yoksul öğrencilere verilmek üzere Esenler Belediyesi’ne ve Tuzla Belediyesi’ne toplamda 100 adet tablet yardımı yapıldı.

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu’nun ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik başlattığı tablet yardımı ilerleyen günlerde de devam edecek. 1 tablet bedeli 90 Euro’dur.

İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet Yardımı –  Sen de Destek Ol!

Yardım çalışmasına destek vermek isteyen hayırseverler  +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. AyrıcaWEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu’nun hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “ProjeNo201080” yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

WEFA Daima Öğrencilerin Yanında!

İnsan ve toplum yararına çalışmalarına her geçen gün ivme kazandıran WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 2019/2020 kış yardımları çerçevesinde Türkiye’de 10 farklı ilde 400 ilk ve ortaokul ve lisede çeşitli yardım çalışmalarında bulundu. Türkiye’deki kış yardımlarını Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte gerçekleştiren WEFA, İl ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinin belirlediği okullara giderek burada yardım faaliyetleri gerçekleştirdi. Bu kapsamda WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Türkiye’nin İstanbul, Bitlis, Bingöl, Kahramanmaraş, Şırnak, Hatay, Ağrı, Kars, Mardin ve Şanlıurfa illerinde toplamda 11 bin muhtaç öğrenciye kış yardımında bulundu. Öğrencilere atkı, bere, eldiven, bot ve kaban hediye edildi. Kampanya kapsamında aynı zamanda ihtiyaç sahibi aileleri de ziyaret ederek, muhtaç ailelere zekât yardımı yapıldı.

WEFA, 2020/21 Kış Yardımı çerçevesinde ise Türkiye’deki 5.000 öğrenciye mont, bot, çorap, bere ile okul çantası, maske ve beslenme çantası hediye edecek. Yardım çalışmaları Türkiye’nin Kayseri, Malatya, Afyon, Yozgat, Gaziantep, Tokat, Trabzon Sivas, Gümüşhane, Edirne ve İstanbul illerinde gerçekleştirilecek.

FundraisingBox Logo