Türkiye’de ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık kıyafet yardımında bulunmaya devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Kayseri’deki yetimleri ve çocukları unutmadı. Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğiyle gerçekleştirilen kış yardımları çerçevesinde Kayseri’de toplamda 500 ihtiyaç sahibi öğrenciye kışlık kıyafet yardımı yapılacak.

 

2020/21 Kış Yardımı çalışmalarına ara vermeden sürdüren WEFA, çocukları ve ihtiyaç sahibi aileleri mutlu etmeye devam ediyor. Kış yardımları kapsamında Kayseri’de maddi durumu iyi olmayan ailelere zekât yardımında bulunan WEFA, ihtiyaç sahibi öğrencilere de kışlık kıyafet yardımı yaptı. Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen yardım çalışmalarından toplamda 500 çocuk istifade edecek. Dağıtımlara WEFA Genel Merkez Kadın Kolları Sorumlusu Aydanur Derindere, WEFA Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Sezgin Maden ve WEFA Türkiye Proje Koordinatörü Mustafa Aykut’un yanı sıra WEFA Gönüllüsü Zekiye Herdem de katıldı. Kayseri TDV Şube Sorumlusu Yusuf Çelik de yardım çalışmalarına eşlik etti.

Kayseri’deki kış yardımlarına ilişkin bilgi veren WEFA Genel Merkez Kadın Kolları Sorumlusu Aydanur Derindere şu sözleri kaydetti:

“Güzel şehrimiz Kayseri’deyiz. Kapı kapı dolaşarak ihtiyaç sahibi kardeşlerimize zekât yardımında bulunduk. Her gittiğimiz evde sıcacık karşılandık. Çocuklarımızı da unutmadık elbette. Masum yavrularımıza da mont, bot, çorap, bere ile okul çantası, maske ve beslenme çantası hediye ettik. Desteklerinden ötürü tüm hayırseverlere teşekkür ederiz.”

WEFA Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Sezgin Maden ise yardım çalışmaları kapsamında Kayseri İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven’i ziyaret ettiklerini ve WEFA’nın kış yardımları hakkında kendisine bilgiler aktardıklarını söyledi.

ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık kıyafet

 

Türkiye’de 11 İlde 5.000 Çocuğa Kış Yardımı

Bu sene Türkiye’deki kış yardım çalışmalarına Sivas ilinde start veren WEFA, Kayseri, Malatya, Afyonkarahisar, Yozgat, Gaziantep, Tokat ve Trabzon illerindeki yardım çalışmalarını ise Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştiriyor. Bu illerde ihtiyaç sahibi çocuklara TDV iş birliğiyle çeşitli kışlık malzemeler hediye edilecek. Öte yandan kış yardımı çalışmaları Sivas, Gümüşhane, Edirne ve İstanbul’da da devam edecek. Toplamda 5.000 çocuğa kışlık kıyafet yardımı yapılacak.

 

Kış Güneşi Tüm Dünyayı Isıtacak!

WEFA, 2020/21 kış yardımlarını “Kış Güneşi Hediyeniz Olsun!” sloganıyla gerçekleştiriyor. Kış yardım çalışmaları çerçevesinde muhtaç ailelere battaniye, kışlık giysi, gıda paketi, soba ve yakacak malzeme ile zekât yardımı yapılıyor. WEFA, kış yardımlarını Türkiye, Moğolistan, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Kosova, Pakistan, Keşmir, Lübnan, Yemen ve Bangladeş’te gerçekleştirecek. Öte yandan 2020/21 kış yardımları kapsamında mültecilere de kışlık malzemeler ulaştırılacak. Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Lübnan Arsal Kampı’na sığınan; çadırlarda, plastik veya tenekeden yapılmış evlerde yaşam mücadelesi veren mültecilere ve Bangladeş’teki kamplarda kalan Arakanlı Müslümanlara da kış yardımı yapılacak. WEFA’nın kış yardımları mart ayına kadar devam edecek.

 

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın kış yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “ProjeNo201035” yazılması gerekmektedir. Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo