Almanya’nın Ahlen kentinde üç yıl önce kurulan Haymana Spor isimli futbol takımı örnek bir davranışa imza attı. Pakistan’da su kuyusu açtırmak isteyen futbol takımı, WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu’nun “Su Kuyusu” projesine destek verdi.

Ahlen‘in spor kulüplerinden Haymana Spor, WEFA aracılığıyla Pakistan’da bir su kuyusu açtıracak. WEFA’nın “Su Kuyusu” projesine destek verdikleri için heyecanlı olduklarını söyleyen Haymana Spor Kulüp Başkanı İsmail Demir duygularını şu sözlerle ifade etti: “Hepimiz biliyoruz ki su temel bir ihtiyaç. Bizler suya kolaylıkla erişebiliyoruz; ancak dünyada milyonlarca kişi temiz sudan mahrum bir hayat yaşıyor. Yardım projelerinde yer almanın son derece elzem olduğunu bir kez daha gördük. ‘Ben’ değil ‘biz’ duygusunun güçlenmesi adına WEFA’nın ‘Su Kuyusu’ projesine destek verme kararı aldık. Bize bu fırsatı sunan WEFA Genel Merkez’e ve Ahlen Temsilciliğine çok teşekkür ederim.”

“Temiz suya erişim herkesin hakkı olmalı.” diyen Haymana Spor Ahlen futbolcularından İdris ve Emrah Şeker kardeşler ise şu ifadeleri kullandılar: “Pakistan’da su sıkıntısı yaşayan insanların hayatlarını güzelleştirmek; onları temiz içme ve kullanma suyuna kavuşturmak istedik. İmkânı olan herkes böyle bir çalışmada yer almalı.”