WEFA İnsani Yardım Organizasyonu 3 yıldır Hayır Kahvaltısı projesini sürdürüyor. Köln, Stadtallendorf ve Marburg’da her ay yapılan Hayır Kahvaltıları yakında diğer şehirlerde de organize edilecek.

 

Her ayın belirli bir gününde biraraya gelen hanımlar, her proğramda farklı bir konu veya ülkeyi konuşup, oralardaki muhtaçlar için birşeyler yapma gayretinde bulunuyorlar.

WEFA’nın Avrupa’daki hayırseverleri buluşturduğu en anlamlı yerel faaliyetlerinden biri;  Hayır Kahvaltıları’dır.

 

Hayır Kahvaltılarında yeryüzünün değişik bölgelerinde yapılan insani yardım faaliyetleri tanıtılıyor, üzerinde konuşuluyor. Yetim, yetimhane, su kuyusu ve katarakt ameliyatları gibi yardım projeleri için destek sağlanıyor.

 

Sizler de başlatabilirsiniz

 

Bulunduğunuz bölgede hanımlar olarak sizler de hayır kahvaltıları organize edebilirsiniz. Bunun için size destek olmaya hazırız. Bunun için 0049-221-880 64 80 numaralı telefonu (Gönüllü Birimi) aramanız yeterlidir. Veya info@wefa.org Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir. mail adresimize başvurabilirsiniz.

 

Hayır Kahvaltıları yaygınlaştırılacak

 

Kaynaşma ve dayanışmaya vesile olan bu güzel ve anlamlı proje Almanya çapında yaygınlaştırılacak.

 

Hayır Kahvaltıları

 

  • Avrupa’nın her bölgesinde hayata geçirilebilecek bu projeye başlamak için öncelikle WEFA Genel Merkezi’nde Gönüllü Birimi aranarak gerekli bilgi ve destek alınabilir.
  • Kahvaltılar için her ayın belirli bir günü tespit edilir.
  • Sadece bayanlar için olabileceği gibi ailece katılınabilecek şekilde de organize edilebilir.
  • Proğram birlikte toplu kahvaltı ile başlıyor; kahvaltı tabağı şeklinde hazırlanan yemeğe tabak başına cüzi bir meblağ alınabilir. Bununla tutulacak salonun kirası karşılanabilir.
  • Kahvaltıdan sonra WEFA’nın desteğiyle yetim, su kuyusu, yetimhane, katarkt ameliyatları gibi her ay bir yardım projesi tanıtılabilir. Veya her ay bir ülke ele alınabilir.
  • Konuşma, sohbet veya sinevizyon gösterisi yapılabilir.
  • İhtiyaç halinde WEFA’dan proje sorumluları konuşmacı olarak davet edilebilir.