Hatıra Ormanı:

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu hayata geçirdiği yeni proje çerçevesinde Türkiye’nin 81 ilinde 81 hatıra ormanı oluşturacak.

Türkiye’ye yönelik projelerine hız kesmeden devam eden WEFA, yeni başlattığı çalışma kapsamında Türkiye’de hatıra ormanı kuracak.

Proje ile ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Türkiye’de bilhassa yangından etkilenen bölgeler başta olmak üzere 81 ilde 81 WEFA Ormanı kuruyoruz. OGEM-VAK (Ormancılığı Geliştirme ve Orman Yangınları ile Mücadele Hizmetlerini Destekleme Vakfı) iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz proje kapsamında hayırseverlerimiz WEFA aracılığıyla Türkiye’de hatıra ormanı oluşturabilecekler. Bir fidan bedeli 3 Euro’dur. Her bir hatıra ormanında toplamda 10 bin ağaç yer alacak. 10 bin adet fidan bağışında bulunan hayırseverler diledikleri ismi hatıra ormanına verebilecekler.”

Hatıra Ormanı Oluşturma – Nasıl Bağış Yapabilirim?

Türkiye’nin 81 ilinde gerçekleştirilecek projeye destek vermek isteyen hayırseverler +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına “41861” yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıda yer alan bağlantı üzerinden de güvenilir ve hızlı bir şekilde bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

ALTRUJA-PAGE-R1UN-TR