Kış yardımlarına aralıksız devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Hakkâri’deki ihtiyaç sahibi Müslümanlara zekât dağıtımı gerçekleştirdi.

WEFA, “Kış Kampanyası” ile mazlum ve mağdura el uzatmaya devam ediyor. Kampanya kapsamında Hakkâri Merkez ve Yüksekova’da zekât dağıtımı gerçekleştiren WEFA, toplamda 70 aileye zekât yardımında bulundu.

WEFA, geçtiğimiz günlerde de Hakkâri ilinin Yüksekova ilçesine bağlı Vezirli Köyü ile Suüstü Köyü’nde okuyan 1092 ilk ve ortaokul öğrencisine kaban, bot, eldiven, atkı ve bere hediye etmişti.

Öte yandan WEFA, MakedonyaMoğolistanLübnanKosova, Keşmir, Pakistan, Yemen ve Bangladeş’te de kış yardımlarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

WEFA, kampanya kapsamında ihtiyaç sahibi kişilere kışlık elbise, soba, odun, kömür, battaniye ve zekât yardımında bulunmaktadır.

WEFA’nın kış yardımları 28 Şubat’a kadar devam edecek.

“Kış Kampanyası”na destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.