Kış yardımları kapsamında her yıl Türkiye’deki yoksul öğrencilere yardım eli uzatan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 2019/20 kış yardımlarına Hakkari ilinde start verdi.

Kış yardımları ile her sene Türkiye’deki çocukların yüzünü güldüren WEFA, bu yıl kış yardımlarını ilk olarak Hakkari’den başlattı. Türkiye’deki kış yardımlarını İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinin tespit ettiği okullarda gerçekleştiren WEFA, Hakkari’de 22 okulda toplamda 1071 ilk ve ortaokul ile lise öğrencisine mont, bot, atkı, bere ve eldiven hediye ederken, Şırnak’ta ise 910 öğrenciyi sevindirdi.

Kış yardımlarına ilişkin bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, “Dondurucu soğuklar kapıda. Çocuklarımızın sıcak bir kış geçirmesi için WEFA olarak çalımalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Türkiye’deki kış yardımlarımızı bu yıl Hakkari’den start verdik. Hakkari’deki yavrularımızı mutlu ettik. Şu anda Şırnak ve Hatay’da bulunan WEFA ekiplerimiz de oradaki okullarda kış yardımlarımlarına devam ediyor. Önümüzdeki günlerde yine ekiplerimiz kış yardımı yapılacak diğer şehirlere doğru yola çıkacaklar. Bu sene Türkiye’deki kış yardımı çalışmalarımızı Türkiye Diyanet Vafkı ile birlikte yürütüyoruz.” ifadelerini kullandı.

WEFA, Türkiye’deki kış yardımları kapsamında İstanbul, Hakkari, Bitlis, Bingöl, Kahramanmaraş, Hatay, Ağrı, Kars, Mardin, Şanlıurfa ve Şırnak’taki 11.000 öğrenciye kış yardımında bulunacak. WEFA’nın kış yardımları şubat ayının sonuna kadar devam edecek.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın kış yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numarasına havale yapabilirler. Açıklama kısmına “Kış Yardımı” yazılması gerekmektedir.

Kış yardımları kapsamında her yıl Türkiye’deki yoksul öğrencilere yardım eli uzatan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 2019/20 kış yardımlarına Hakkari’den start verdi.

Kış yardımları kapsamında her yıl Türkiye’deki yoksul öğrencilere yardım eli uzatan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 2019/20 kış yardımlarına Hakkari’den start verdi.