Hayırseverler, hayata geçirdiği “Doğayı Koru, Susuzluğu Engelle” projesi ile hem doğanın korunmasına hem de Afrika insanının suyla kavuşmasına vesile oluyorlar.

Hayırsever Hatice Şahin’in “Doğayı Koru, Susuzluğu Engelle” projesi iki önemli işin aynı anda yapılmasına imkân sağlıyor. Proje, doğada çözünmesi 400 yılı bulan ve çevre kirliliğine sebep olan pet şişeleri geri dönüşüme kazandırırken, Afrika’da temiz içme ve kullanma suyundan mahrum insanlara da çare oluyor.

Projeye destek vermek isteyen hayırseverlerin yapması gereken ise oldukça basit. Hayırseverler ellerinde bulunan “geri dönüşüm” (Alm. Einweg Pfandflasche) amblemli şişeleri kendilerine en yakın süpermarketteki depozito makinesine iade ettikten sonra makinenin verdiği “iade fişi” ile kasadan “depozito bedelini” tahsil ediyorlar. Son olarak ise depozito bedelini WEFA’nın banka hesabına havale ediyorlar. Hayırseverlerin burada dikkat etmesi gereken husus havaleyi gerçekleştirirken “havale amacı” (Alm. Verwendungzweck) kısmına “Pfand” yazmaları.

Su Kuyuları Açılacak

Doğayı Koru, Susuzluğu Engelle” projesi kapsamında gelen bağışlarla Afrika’da kurak bölgelerde su kuyuları inşa edilerek, binlerce insanın temiz içme ve kullanma suyuna kavuşması sağlanmış olacak.

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu hayata geçirdiği “Doğayı Koru, Susuzluğu Engelle” projesi ile hem doğanın korunmasına hem de Afrika insanının suyla kavuşmasına vesile oluyor.