WEFA Avusturya Başkanı Hasan Yetiş, WEFA Hollanda Başkanı Rabia Dalkıran, WEFA Belçika Başkanı İbrahim Ural ve WEFA İsviçre Başkanı Orhan Şahin ramazan ayında yapılacak etkinlikler hakkında fikir teatisinde bulunmak üzere WEFA Genel Başkanı Musab Aydın ile bir araya geldi. WEFA Genel Merkez ofisinde tertip edilen toplantıda WEFA İcra Kurulu Başkanı Mehmet Bakıcı ve WEFA Teşkilatlanma Başkanı Şerafettin İmatoğlu da hazır bulundu.

Toplantıda ramazan ayında yapılması planlanan aktiviteler hakkında iştişareler gerçekleştirdiklerini ifade eden WEFA İcra Kurulu Başkanı Mehmet Bakıcı,“Mukaddes bir ay olan ramazan ayı sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin de yaşandığı bir ay. Bugünlerde kardeşlerimizle daha çok hemhâl olur, onların ihtiyaçlarını giderme hususunda daha büyük hassasiyet gösteririz. Biliyorsunuz dünyada çok sayıda mazlum ve muhtaç var; bu nedenle ramazan ayında gerçekleştireceğimiz faaliyetler oldukça önem taşıyor. Bu ramazan farklı bölge ve coğrafyalarda iftar programlarımız olacak. Öte yandan ramazan ayı süresince mültecilere yönelik etkinliklerimiz ve kumanya dağıtımlarımız devam edecek. Yine bayram öncesinde yetim ve yoksullara bayramlık hediyelerimizi takdim edeceğiz, böylelikle onlar da ramazanı daha keyifli ve manidar bir biçimde idrak etmiş olacak.” sözlerine yer verdi.

WEFA Avusturya Başkanı Hasan Yetiş ise gerçekleşen toplantıya ilişkin olarak şu değerlendirmelerde bulundu: “WEFA Avusturya olarak bizler de büyük bir heyecan yaşıyoruz. Ramazan ayına özel iftar, sahur gibi etkinlikleri her zaman olduğu gibi bu yıl da gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Ramazan ayının manevi atmosferini bizler de Avusturya’da mazlum, mağdur ve yetimlerle beraber yaşayacağız. Bu sene bilhassa mültecilere ve yetim çocuklara özel programlar düzenleyerek onların yanında olduğumuzu göstermek ve ramazan coşkusunu onlara yaşatmak istiyoruz. Bu sebeple her gün Suriyeli, Somalili ve Bangladeşli 600 mülteciyi iftar sofralarında ağırlayacağız. Öte yandan Ramazan Bayramı’nda hayırseverlerimizin desteğiyle çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıp, çocuk gülüşlerine vesile olmak istiyoruz. Bu anlamda Genel Merkezdeki değerli idareciler ve Avrupa partner kurumları ile gerçekleştirdiğimiz istişare toplantısı oldukça verimli oldu. Katkılarından ötürü tüm idarecilere teşekkür ediyoruz.”