Genç WEFA, Filipinler ve Kamboçya’daki muhtaçlara ramazan yardımları ulaştırmak üzere cuma günü yola çıkıyor.

Genç WEFA ramazan yardımları kapsamında Filipinler ile Kamboçya’ya ziyaret gerçekleştirecek. 26 Nisan’da yola çıkacak olan ekip ilk olarak Filipinler’deki ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıracak. Ekipte yer alan Genç WEFA Başkanı Muhammed Medeni Boyacı ziyarete ilişkin şu sözleri kaydetti: “Çok heyecanlıyız. Dolu dolu bir program bizi bekliyor. Daha önce de Genç WEFA olarak farklı ülkelerdeki yardım çalışmalarına katılmıştık. Şimdi de rotamızı nüfusun sadece yüzde 9’u Müslüman olan Filipinler’e çeviriyoruz. Filipinler’deki Müslüman kardeşlerimizi de ramazanın coşkusuna ortak edeceğiz. Ramazan yardımlarımızı ilk olarak Filipinler’in başkenti Manila’da ardından Moro Müslümanlarının yaşadığı Cotabato şehrinde gerçekleştireceğiz. Filipinler’den sonraki durağımız ise halkın yüzde 4,5’i Müslüman olan Kamboçya. Kamboçya, Birleşmiş Milletler’in “En Az Gelişmiş Ülkeler” listesinde yer alıyor. Bizler oradaki Müslüman kardeşlerimize de unutulmadıklarını hissettireceğiz.”

Planlanan ramazan yardımlarından kısaca bahseden Boyacı, “Ramazan ayını rahat geçirmeleri için başta yetim aileleri olmak üzere yaşlılara, hastalara, kimsesizlere ve yoksul ailelere kumanya dağıtacak, muhtaçlara zekât yardımında bulunacağız. Ramazan Bayramı’nda bir nebze olsun yetimliklerini unutmaları için yetim yavrularımıza da bayramlık kıyafet hediye edeceğiz. Ramazan yardımlarının yanı sıra adak, akika ve şükür kurbanları kesecek ve bölgedeki ihtiyaç sahiplerine kurban eti yardımında bulunacağız. Öte yandan mayıs ayının ikinci haftası da Genç WEFA olarak Bosna-Hersek’teki ramazan yardımlarına katılacağız.” dedi.

WEFA’nın ramazan yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numaralarına havale yapabilirler. Açıklama kısmına bağış amacının (zekât, fitre, kumanya vs.) yazılması gerekmektedir.