Ramazan yardımlarını sürdüren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Kamboçya’daki Müslümanları ziyaret etti. Bölgedeki yardım çalışmalarına Genç WEFA üyeleri de katıldı.

Dünyanın farklı ülkelerine ramazan yardımları ulaştıran WEFA, ramazan münasebetiyle Güney Doğu Asya ülkesi Kamboçya’ya ziyaret gerçekleştirdi. WEFA ekibine Genç WEFA üyelerinden Dzenes Kolic, Mohammed El Said ve Kemal Beytekin de eşlik etti. Yardım çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Beytekin, “Ramazan ayının bereketini dünyanın her yerine götürmek için çalışıyoruz. Geçen hafta Filipinler’deki Moro Müslümanlarına ramazan yardımı ulaştırmıştık. Bu kez de Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh şehri ile civar illerdeki Müslüman kardeşlerimize kumanya ve zekât yardımında bulunduk. Bölgedeki çocuklara kırtasiye malzemeleri hediye ettik.” dedi.

Genç WEFA üyesi Dzenes Kolic ise, “Dört gün boyunca Kamboçya’da kardeşlerimizle bir aradaydık. Hayırseverlerin bağışlarını Kamboçyalı Müslümanlara ulaştırdık. Öte yandan Kamboçya’da Vietnam sınırında bulunan köyleri ziyaret ettik. WEFA’nın daha önce yaptırdığı su kuyularını denetledik. Temiz suya kolaylıkla ulaşan bölge halkının sevincine yakından şahit olduk. Özellikle suyla oynayan çocukların neşeli hâlleri görülmeye değerdi.” ifadelerini kaydetti.

Kamboçya’daki yardım faaliyetlerine katılan Genç WEFA üyesi Mohammed El Said de “Tarifi imkânsız duygular içindeyim. Böylesi anlamlı bir çalışmada yer almak benim için gurur verici.” dedi.

Çinhindi yarımadasının güneybatısında yer alan Kamboçya’nın batısında ve kuzeybatısında Tayland, doğusunda ve güneydoğusunda Vietnam, kuzeydoğusunda Laos ve güneybatısında ise Tayland körfezi bulunmaktadır. 16.3 milyon nüfusa sahip Kamboçya’da 750 bin civarında Müslüman’ın bulunduğu tahmin edilmektedir.

 

Ramazan yardımlarını sürdüren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Kamboçya’daki Müslümanları ziyaret etti. Bölgedeki yardım çalışmalarına Genç WEFA üyeleri de katıldı.