Genç WEFA ekibi Dünya Kitap Günü vesilesiyle 22 Nisan’da kitap okuma etkinliği düzenleyerek Moğolistan’da yetimler için inşa edilecek kütüphaneye destek verdi.

Genç WEFA’nın çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Dünya Kitap Günü münasebetiyle Genç WEFA tarafından 22 Nisan’da Duisburg’ta gerçekleştirilen kitap okuma etkinliğine ilgi yoğun oldu. Etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgi veren Genç WEFA Başkanı Muhammed Medeni Boyacı, “En kolay ve en etkili öğrenme yolu kitap okumaktır. Yapılan araştırmalar kitap okuyan kişinin empati duygusunun geliştiğini ve sosyal çevrelere daha kolay adapte olduğunu göstermektedir. Kitap okumak insanın kelime haznesini ve bilgi dağarcığını zenginleştirken, kişinin fikir yapısını ve hayal dünyasını da geliştirmektedir. Bugün burada düzenlediğimiz bu anlamlı etkinliğimizle kitap okuma kültürünün yaygınlaştırılmasını ve farkındalık yaratılmasını hedefliyoruz. Bir diğer önemli gayemiz ise Moğolistan’daki yetimlerimizin kitapla buluşmasına vesile olmak. Bu bağlamda WEFA’nın ‘Kitapla Aydınlık Gelecek’ sloganıyla hayata geçirdiği ‘Kütüphane Projesi’ne destek vererek Moğolistan’da yetimler için inşa edilecek kütüphaneye katkımız olsun istedik. Böylelikle yetimlere okuma alışkanlığı kazandıracak; onların; düşünen, düşündüğünü ifade edebilen, fikir üreten, nitelikli bireyler olmaları yönünde önemli katkılar sunmuş olacağız.” ifadelerini kullandı.

Kütüphane Projesi

WEFA’nın ilk olarak Moğolistan’da gerçekleştireceği “Kütüphane Projesi” ile WEFA yetimhanelerindeki mevcut kütüphaneler restore edilirken, ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni kütüphaneler inşa edilecek ve çocukların gelişimini olumlu etkileyecek kitaplar temin edilecek.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

“Kütüphane Projesi”ne destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.