Genç WEFA bu yılın ilk toplantısını 22 Nisan’da Duisburg’ta gerçekleştirdi. Toplantıda Genç WEFA’nın 2018 yılı projelerinden bahsedilirken, 2017 yılında yapılan çalışmaların değerlendirmesi de yapıldı.

Genç WEFA üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen bu senenin ilk toplantısı 22 Nisan Pazar günü Duisburg’ta icra edildi. Toplantıya WEFA Genel Başkanı Musab Aydın’ın yanı sıra Teşkilatlanma Başkanı Şerafettin İmatoğlu da iştirak etti. Programla ilgili bilgi veren Genç WEFA Başkanı Muhammed Medeni Boyacı, “Bugün burada 2018 yılının ilk toplantısını icra ettik. Toplantımızın amacı daha önce yaptığımız çalışmaların değerlendirmesini yapmak ve bu sene yapacağımız yeni çalışmalarımız hakkında da Genç WEFA üyelerine bilgiler vermek. Genç WEFA olarak 1 yıldır çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Muhtaç coğrafyalarda bizleri bekleyen insanların ihtiyaçlarını gidermek üzere düştük yollara. Ekibimiz her geçen gün daha da büyüyüyor. Bu bizleri daha da heyecanlandırıyor.” ifadelerini kullandı. “Dünya Kitap Okuma Günü” münasebetiyle program kapsamında Genç WEFA olarak kitap okuma etkinliği de düzenlediklerini belirten Boyacı, “Kitabın ve kitap okumanın önemine vurgu yapmak ve WEFA’nın Kütüphane Projesi’ne katkı sağlamak için toplantımızın bir bölümünü kitap okuma etkinliği olarak değerlendirdik. Moğolistan’daki yetimlerimizi kitapla buluşturacak olan projeye Genç WEFA olarak katkı sağlamak istedik.” dedi.

WEFA Genel Başkanı Musab Aydın ise, “Gençlerimizi böyle heyecanlı görmek bizleri umutlandırıyor. ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.’ Hadis-i şerifini kendilerini rehber edinen bir gençlik grubu ile çalışmak bizler için büyük bir gurur.” sözlerini kaydetti.

Video konferans aracılığıyla WEFA’nın Moğolistan’daki yetimhanesinde kalan yetimlerle de sohbet edildi. Yetimlerin söylediği ilahiler toplantıya renk kattı.

Toplantı çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.