GELİR TEMİN EDEMEYEREK YOKSULLUĞA MAHKÛM EDİLENLER

İşsizliğin %52’lere dayandığı Afrika ve Asya’nın yoksul ülkelerinde özellikler merkezden uzak kırsal bölgelerde yaşayan milyonlarca insan yoksulluk ve açlık içinde yaşam mücadelesi vermektedirler. Herhangi bir gelir temininden yoksun milyonlarca insan Afrika’nın kurak topraklarında ve Bangladeş, Pakistan gibi Asya ülkelerinde kendilerine uzanacak yardım elini beklemektedirler.

GELİR TEMİNİ PROJESİNİN AMACI

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu olarak hayırseverlerimizin de desteğiyle bugüne kadar muhtaçlara ve mazlumlara, yönelik ayni ve nakdî yardımlar gerçekleştirdik. Unutulan coğrafyaları, azınlık gruptaki Müslümanları, yetimleri ve mültecileri gündemimize taşıyarak, onların baş etmek zorunda oldukları yokluğa ve sorunlara karşı nitelikli, sağlam proje ve çözümler üretme noktasında çalışmalar yürütmekteyiz. WEFA olarak yardımlarımızın sürdürülebilirliğini sağlamak ve muhtaçların ihtiyaçlarına kesin çözümler üretmek amacıyla kalıcı çözümler sağlamayı kendimize hedef edindik.

Bu amaçlarla çıktığımız bu yolda “Gelir Temini” projemizle yardıma muhtaç kişilere “devamlı verme” eylemi yerine onların kendi ayakları üzerinde durabilecekleri ve yaşamlarını idame ettirebilecekleri çözümler ortaya koyduk.

Öncelikle ihtiyaç sahibi yoksul ve işsiz onlarca insanın bulunduğu bölgelerin durumu incelenerek, muhtaç aileler için gelir elde edebilecekleri araçları temin ediyoruz. Bu doğrultuda rikşa bisiklet, arı kovanı, su tankı, dikiş makinesi, büyükbaş ve küçükbaş hayvan gibi araçlar temin edilerek yoksul bölge insanına zanaat kazandırıyor ve kendi kazançlarını elde edebilecekleri imkânlar sunuyoruz.

Gelir Temini – Meyve Fidanı

Burkina Faso ve Arnavutluk’ta gelir temini projesi kapsamında, tarımsal faaliyetlerde bulunmaları adına limon, zeytin ve fındık ağacı fidanı bağışlayabilirsiniz 

Motorlu Rikşa Bisiklet

Üç tekerlekli bisiklet rikşayı ihtiyaç sahipleri taksi olarak kullanarak kendi gelirlerini temin edebilmektedirler.

Dikiş Makinası

Özellikle yetim annelerine, eşini kaybetmiş ve yoksul kadınlara dikiş makinesi ulaştırarak ailelerinin geçimlerini sağlamasına vesile oluyoruz.

Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık

Hayvancılığa müsait coğrafyalarda bulunan ihtiyaç sahiplerine büyükbaş veya küçükbaş hayvan temin etmekteyiz.

Balıkçı Teknesi

Ihtiyaç sahibi ailelere balıkçı teknesi ve serpme ag hediye edebilir; balıkçılık yaparak onların kendi gelirlerini temin etmelerine vesile olabilirsiniz.

Dokuma Tezgâhı

Yoksul ailelere dokuma tezgâhı hediye edebilir; kumaş dokuyup satarak onların kendi gelirlerini temin etmelerine vesile olabilirsiniz.

WEFA’NIN GELİR TEMİNİ PROJESİYLE DEĞİŞTİRDİĞİ HAYATLAR

  • Sudan Su Tankı Dağıtımı: “Gelir Temini” projemizle 2019 yılında, Sudan’daki yardıma muhtaç 20 aileye su tankı ve yük hayvanı hediye ettik. Böylece Sudanlı kardeşlerimiz sokak sokak dolaşıp, su satarak kimseye muhtaç olmaksızın kendi gelirlerini temin etmeye başladılar.
  • Burkino Faso’da Küçükbaş Hayvan Dağıtımı: WEFA ekipleri ile beraber Burkino Faso’nun bir köyündeki 50 aileye 2’şer süt keçisi temin ederek iş sahibi olmalarına vesile olduk.
  • Tanzanya ve Etiyopya’ya Gelir Temini: 2018 yılı içinde, Tanzanya’da 10 aileye birer büyükbaş hayvan, Etiyopya’da ise 10 aileye ikişer arı kovanı ve 40 aileye beşer küçükbaş hediye ettik. Böylece 60 ailenin kendi geçimlerini sağlamasına yardım etmiş olduk.

WEFA ARACILIĞI İLE BAĞIŞLARINIZI ULAŞTIRARAK ONLARCA YOKSULUN HAYATINA UMUT OLABİLİRSİNİZ

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu hâlihazırda yürüttüğü çeşitli projelerle dünya genelinde yardıma muhtaç insanlara yardımlarınızı götürmektedir. Nitekim WEFA, çaresizlik ve yoksulluğa terkedilmiş mazlumlara ulaşarak onların yeniden hayata tutunmalarına vesile olurken, sosyal adaletsizliğin giderilmesine katkı sağlamaktadır.

Bu amaçlarla geliştirdiğimiz Gelir Temini projesi kapsamında “devamlı balık vermektense, balık tutmayı öğretmek” amacıyla çıktığımız bu yolda onlarca ihtiyaç sahibi yoksula bir kazanç kapısı oluşturarak onların hayata tutunmalarına yardımcı oluyoruz.

Siz hayırseverlerimiz de “Gelir Temini” projesine bağışta bulunarak dünyanın birçok noktasındaki ihtiyaç sahibine ulaşabilir ve yoksul ailelerin kimseye muhtaç olmaksızın kendi ayakları üzerinde durmalarına vesile olabilirsiniz.

WEFA’nın Gelir Temini projesine destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilir veya  +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.